Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Володимира Зеленського та українців висунули на Нобелівську премію миру

Європейські депутати, колишні та теперішні міністри європейських держав висунули Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру. Щоправда, аби прийняти її, потрібно буде переглянути процедуру номінації.

Повідомляє Інформатор

Відповідну пропозицію вони сформулювали у листі до комітету Нобелівської премії ще 11 березня. Але подання закінчилось 1 лютого. Тому ініціатори запропонували відновити процедуру подання номінації 31 березня 2022 року.

ЗАРАЗ САМЕ ЧАС ПОКАЗАТИ НАРОДУ УКРАЇНИ, ЩО СВІТ НА ЇХНЬОМУ БОЦІ

Сміливі українці та українки борються за збереження демократії та самоврядування. Від стійкого спротиву демократично обраного президента України Володимира Зеленського до чоловіка, який зі сльозами на очах прощається з родиною, щоб захищати свою країну, весь народ України піднявся на спротив силам авторитаризму… Ми віримо, що зараз саме час показати народу України, що світ на їхньому боці. Наші слова співчуття та підтримки навряд чи можуть виправдати ті жертви, які вони приносять, відстоюючи  принципи прав людини та миру.”, – зазначено у зверненні.

ІНІЦІАТОРИ

Так, серед підписантів – колишній міністр закордонних справ Естонії, член Європейського парламенту Урмас Пает, колишній прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп, директор з політичних питань Гаазького центру стратегічних досліджень та колишній член парламенту Ган тен Бруке, член Європейського парламенту та віцепрезидент EV Естер де Ланж, член Європейського парламенту Катрін Лангензіпен, колишні міністри оборони Нідерландів Анк Бейлевелд та Йоріс Воргоєв, колишні міністри закордонних справ Нідерландів Бернард Бот, Берт Коендерс та Максим Ферхаген, колишній віцепрем’єр-міністр Нідерландів, прем’єр-міністр Європейського парламенту Гай Верхофстадт та інші.

Нобелівська премія миру – одна з шести Нобелівських премій. Відповідно до волі Альфреда Нобеля, її мають присуджувати тому, хто “зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів”.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Номінації зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження. Номінації, що присуджуються членами Комітету можуть подаватись і після цього останнього терміну, але не пізніше ніж до першого зібрання Комітету.

Наталка Сандецька

Нагору