Калуш До сайту

Як самостійно надати першу психологічну допомогу вимушено переміщеній особі?

Калуська громада з відкритими обіймами уже прийняла і продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб з найгарячіших точок нашої Батьківщини. Проте нерідко ті, хто покинув домівки, потребують особливої уваги та підтримки, а дехто навіть першої психологічної допомоги.

Інформатор вирішив поділитися порадами професійного психолога Костянтина Прокоповича Пейчева (@peychev_kp) для не психологів про те, як надати першу психологічну допомогу тим, хто цього потребує.

Перша психологічна допомога (ППД) включає такі елементи:

Також важливо розуміти, чим ППД не є:

Хоча ППД передбачає вашу готовність вислухати історії людей, вона не призначена для того, щоб змушувати їх розповідати вам про свої почуття або реакцію на подію.

Кому потрібна ППД?

ППД призначена для людей у стані дистресу (надмірного стресу) внаслідок нещодавно пережитої складної кризової події. Ви можете надавати таку допомогу і дорослим, і дітям. Однак не кожна людина, що пережила кризову подію, потребує ППД або прагне її отримати. Не нав’язуйте допомогу тим, хто не хоче її отримувати, але будьте доступні для тих, кому підтримка може знадобитися.

Далі ми подаємо перелік етичних рекомендацій щодо того, що «слід» та «не слід» робити, аби уникнути нанесення додаткової шкоди; забезпечити найкращою турботою, а також діяти винятково в інтересах особи, якій ви надаєте допомогу.

СЛІД

НЕ СЛІД:

На малюнку подані рекомендації про те, що слід, а чого не слід говорити і робити. Найголовніше — залишайтеся собою, поводьтеся природно і будьте щирі, пропонуючи допомогу і турботу.