Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Люди запитують – МОЗ відповідає

Міністерство охорони здоров’я відповідає на найпоширеніші запитання громадян.

Розповідає Інформатор спираючись на Telegram-канал Міністерства охорони здоров’я.


Одним із ключових запитань до міністерства було питання про зміну терміну відображення СOVID-сертифікату в Дії та чи впливає зміна на термін чинності документа?

МОЗ відповідає:

“Ні, зміна терміну відображення лише впливає на те, скільки часу сертифікат буде відображатись у додатку. Приміром, якщо раніше після закінчення терміну чинності сертифікат зникав з Дії, то зараз документ залишатиметься у додатку до 545 днів з дати щеплення. Окрім того, сертифікат, який раніше зник, можна буде також повернути в Дію. Для цього слід повторно подати запит на генерацію сертифіката”.

Навіщо тоді змінювати термін відображення документа, якщо це не змінює його термін чинності?

МОЗ відповідає

“Це дозволить використовувати цифровий документ у медичних цілях, а саме – підтвердити факт щеплення від COVID-19. Це важливо для громадян, які отримали 1 або 2 дози щеплення від СОVІD-19 і виїхали за кордон. Відтепер за допомогою СОVІD-сертифіката вони можуть підтвердити свої щеплення в країні перебування. І, найголовніше, — отримати наступну потрібну (2 чи 3) дозу захисту від коронавірусної хвороби”.

Тепер бустер потрібно робити після 545 днів від дати отримання 2-го щеплення?

МОЗ відповідає

“Ні. Ми лише змінили терміни відображення сертифікатів у Дії. Інтервал між введенням 1, 2 та 3 доз щеплення залишився незмінним. Він, як і раніше, залишається: від 14 до 28 днів між 1 та 2 дозою; від 180 днів до 270 днів — між 2 та 3 (бустерною) дозою”.

Скільки часу можна користуватися українським СОVІD-сертифікатом за кордоном?

МОЗ відповідає

“Це залежить від правил кожної країни члена Довірчої мережі СОVІD-сертифікатів. Терміни чинності сертифіката рахуються від дати щеплення. Переважно терміни такі: 1-ша доза— 30 днів; 2-га доза — 270 днів; 3-тя (бустерна) доза — 270 днів. Проте терміни можуть бути і довші, і коротші. Ми рекомендуємо уточнити дані на сайті МЗС потрібної країни або за допомогою сервісу reopen.europa.eu.

Олег Вітковський

Нагору