Калуш До сайту

Що треба знати калушанам про військові квитки — зміни у законі

Сьогодні Президент України своїм указом №457/2022 вніс зміни у закон прийнятий ще  30 грудня 2016: “Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу”. Що це означає для чоловіків в Україні в стані війни з рф? Насправді нічого страшного.

Пояснює Інформатор.

Головне, на що слід звернути увагу в оновленому законі — це зміна, яка стосується тих, хто може отримати військовий квиток. Якщо раніше у законі зазначалося, що військовий квиток це документ військовослужбовця, то тепер в ньому уточнено, що військовий квиток є єдиним також для інших утворених відповідно до закону військових формувань і для військовозобов’язаних та резервістів.

Військові квитки видаються:

У  випадках:

Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти зобов’язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Заново отримати військовий квиток може бути видано людині на підставі особистого рапорту (заяви) військовослужбовця й тільки за рішенням керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Наприклад, керівника відповідного підрозділу Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України, який відповідає за стан військового обліку.

І тільки у випадках:

За навмисне псування чи недбале зберігання військового квитка, що спричинило його втрату, військовослужбовець, військовозобов’язаний чи резервіст несе відповідальність відповідно до закону.

Про втрату військового квитка потрібно негайно повідомити керівнику територіального центру або відповідного підрозділу СБУ чи Служби зовнішньої розвідки України, в якому він перебуває на військовому обліку.

 

Остап Микитюк