Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Порушив комендантську годину — неси відповідальність

Комендантська година під час воєнного стану це не примха, а захід безпеки. Якщо людина нехтує своєю безпекою — прикро. Тому влада вирішила берегти своїх громадян іншим способом. Трошки жорсткішим.

Розповідає Інформатор.

Тепер за порушення комендантської години та світломаскувального режиму будуть виписувати штрафи. У травні ВРУ внесла законопроєкт, який визначає розміри штрафів за знаходження на вулиці під час комендантської години.

За словами міністра МВС України, Дениса Монастирського, проблемою є те, що не була встановлена належна відповідальність за порушення комендантської години. Тобто адміністративна відповідальність.

“Я ще раз нагадаю, що комендантська година сьогодні – вимога часу і це не забаганка будь-кого, щоб обмежити пересування людей. Це питання протидії ДРГ, це і питання переміщення чутливих вантажів, які здійснюються саме під час комендантського часу, це і питання безпеки на вулиці, яка сьогодні потребує саме таких заходів. Тому, я звертаюсь до всіх громадян з тим, що потрібно виконувати вимоги, які передбачені в кожному регіоні окремо. Вони встановлюються з узгодженням з місцевою владою і таких правил треба однозначно дотримуватися”, – зауважує Денис Монастирський.

Порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби, під час дії воєнного стану, на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів, без спеціально виданих перепусток або посвідчень передбачає попередження або штраф від 170 до 510 гривень.

За дотриманням комендантської години слідкують поліція, військові, комендатура та військова служба правопорядку.

Відповідальність за порушення спеціального режиму світломаскування передбачає попередження або штраф з громадян у розмірі від 170 до 510 гривень, а з чиновників — від 425 до 850 гривень. В разі повторного, протягом року, порушення комендантської години або спеціального режиму світломаскування загрожує штраф від 850 до 1700 гривень з громадян та від 1 700 до 3 400 гривень з чиновників.

Бережіть себе і своїх близьких.

Остап Микитюк

Нагору