Екологічні проблеми не менш важливіші за всі інші проблеми сьогодення. Важливо розуміти, що природа потребує турботи й розуміння від людини. Тільки ми здатні вберегти її й тим самим забезпечити майбутнє наступним поколінням на нашій планеті. У нашій громаді, екологічна свідомість, на щастя, не на останньому місці. До прикладу, у Долинській бібліотеці стартував цікавий проєкт.
Розповідає Інформатор.
“Наше основне завдання, не тільки зробити інформацію про екологічну та природоохоронну діяльність доступною для читачів, а й намагатися донести до них злободенність цієї проблеми, довести необхідність по-іншому ставитися до природи, що нас оточує”, — коментує мету проєкту директорка бібліотеки Надія Кушнірчук.
У рамках проєкту бібліотекарі Долинської бібліотеки створили “Еко-студію”, де з підручних матеріалів та вторсировини вдалося створити 6 зон, де можна зробити унікальні й оригінальні фото. Робота над студією розпочалась з того, що працівники бібліотек почали зносити вторсировину, таку як порожні пляшки від води, кольорові пластикові кришечки, лотки від яєць, картон, бляшанки від консерви, обрізки дощок, сухоцвіти, нитки тощо.
Виконання проєкту передбачає:
- Створення, розробку та розповсюдження листівок та буклетів на теми екологічного виховання, сортування сміття, розумного споживання;
- Розробка книжкових виставок-інсталяцій про екологію;
- Створення бібліографічних оглядів, рекомендаційних списків літератури тощо;
- Створення соціальних відеороликів;
- Створення цікавого екодизайну або фотозони з екоматеріалів;
- Впровадження у своїх бібліотеках екоініціативи сортування сміття (роздільний збір макулатури, скла, пластику);
- Співпраця з екоактивістами й ініціативами;
- Проведення екологічних акцій (суботники, висадка дерев тощо);
- Еко майстер-класи;
- Розробка і проведення інтерактивних лекції, інформаційних годин, бесід на теми екології;
- Навчальні зустрічі з екологами та екоактивістами;
- Благодійні ярмарки, вторговані кошти з яких можна використати на розвиток проєкт;
- Конкурс дитячого малюнку;
- Фотоконкурс;
- Показ мод в одязі із вторсировини.
Для популяризації сортування сміття у бібліотеках також проводитимуться акції “Спробуй прожити день без поліетилену”, “Споживай розумно”, “Життя – нуль відходів”, “МК: вчимось сортувати правильно”, “Зроби закупки на тиждень без пакетів”, “Почни сортувати сміття, допоможи природі” та “Мікрогрін у бібліотеці”.
Також увагу молоді до збереження природи й розумного споживання планується привернути через проведення ряду майстер-класів:
- “Розфарбовуємо екосумки”;
- “Шиємо багаторазові екомішечки”;
- “Інсталяції з пластикових кришечок”;
- “Виготовлення еколистівок з насінинками”;
- “Креативність врятує світ”;
- “Апсайклінг – це круто”.
“Усе це сприятиме формуванню екологічної культури, без якої не може бути майбутнього. Еколого-просвітницька діяльність є одним з основних напрямів діяльності бібліотек системи. Наші користувачі повинні рости з переконаннями, що людина й природа – неподільний живий організм, і якщо знищити лише одну якусь частину, то загине все інше”, — додає Надія Кушнірчук.
Остап Микитюк