Прем’єра серіалу “Персні влади” нарешті відбулась. Перші дві серії вже з’явились у вільному доступі.
Інформатор запасся попкорном, подивився серії та ділиться враженнями.
Вчора медіамагнат Amazon Prime презентував світові свою найбільшу працю. Серіал по художніх творах професора Джона Толкіна очікувало безліч шанувальників по всьому світові, в тому числі з України. За час створення картина обросла великою кількістю чуток, упереджень, великим захватом, розчаруванням, обуренням, сміхом від радості чи безглуздя тощо. Трейлери, що виходили один за одним весь минулий місяць, активно підливали олію у вогонь. Тож, за першої ж нагоди, ми поринули в цей потік незвіданого.
Серіал є по суті приквелом до “Володаря перснів” і “Гобіта” та заснований більшою мірою на “Сильмариліоні”, посмертно виданій праці професора. Сюжет розповідає про Другу епоху Середзем’я, коли зло знову почало піднімати голову, коли люди, ельфи, гноми й інші істоти намагались знайти своє місце у понівеченому світі, та коли було створено той самий Єдиний Перстень.
Перше, що кидається в око — це грандіозність історії. На екрані розвиваються справді епічні події. Для фанатів книг можливість побачити локації, персонажів та перебіг, про які вони із захопленням читали, це справжній подарунок. У авторів серіалу були сотні сторінок для адаптації, тож промахнутись зі створенням автентичної фентезійної атмосфери було складно. Комп’ютерна графіка чудово справляється з цим завданням. Не дарма “Персні влади” вважається найдорожчим серіалом століття, а перший сезон обійшовся у рекордні 200 млн доларів США. Широкі зелені поля, високі засніжені гори, підземні царства гномів та чарівні ельфійські ліси з витонченою архітектурою — все це містить відгомін трилогій Пітера Джексона, втім в них відчувається і власний дух.
Одним з гострих кутів серіалу стала расова політика студії. Поціновувачі творчості Толкіна завжди знали, що у творах професора знаходилось місце не лише “білим європейцям”, однак він подавав конкретну характеристику зовнішності більшості зі створених для фентезійного світу народів. Втім творці серіалу вирішили піти іншим шляхом та використати мультикультуралізм по-максимуму. Тут і ельф-вартівник у виконанні пуерторіканця Ісмаеля Круза, і смугляві предки гобітів — гарфути, і темношкіра акторка Софія Номвете у ролі принцеси гномів. Попри таку візуальну невідповідність першоджерелу, персонажі виглядають природно та знаходяться на своєму місці.
Нова адаптація праць Джона Толкіна заслуговує на життя. Чи вдався він таким, яким його бачили поціновувачі професора та звичайні любителі фентезі — покаже час. Наступна серія вийде 9 серпня, а поки пропонуємо вам увійти у світ Середзем’я самостійно.
Остап Лагойда