Моніторинг показав, що ріпаковий врожай у нашому регіоні під загрозою. Що будуть робити?
Розповідає Інформатор з посиланням на Калуську міськраду.
За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Прикарпаття, на посівах озимого ріпаку спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком, що відомий за назвою ріпаковий трач.
Фітофаг паразитує на хрестоцвітих культурах ріпаку, капусті та редисі. Шкідник масово з’являється з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря, тому очікується збільшення чисельності та шкідливості його личинок – несправжніх гусениць, які живляться листками ріпаку, часто залишаючи лише товсті жилки. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах з родини капустяних.
Це вимагає проведення регулярних обстежень посівів озимого ріпаку з метою моніторингу фітосанітарного стану та недопущення пошкодження рослин.
За перевищення економічного порогу шкідливості – 3 личинки/м.кв. – проводять обробки інсектицидами згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”.
При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.