Калуш До сайту

Вітаємо з Днем вчителя! (ще раз)

Нещодавно вся Україна святкувала День вчителя, день, який належить представникам благородної і суспільно-значимої професії, без якої не вижити жодній нації. Сьогодні, 5 жовтня, це саме свято відзначають у всьому світі. Тож, поки ці дні не синхронізувались, ми маємо нагоду привітати наших дорогих працівників у галузі освіти ще раз.

Інформатор поспілкувався з Лесею Надвірнянською, вчителькою історії Калуського ліцею №10, та задав їй важливі на сьогодні питання:

Як це бути вчителем під час війни?

Війна вносить свої корективи в навчальний процес. Перші місяці повномасштабного вторгнення давались важко всім. Страх за завтрашній день, відчуття безвиході, втрати контролю над ситуацією, неможливість спланувати свої дії. Крім того, мої особисті відчуття і тривога посилювались кожного дня, бо вже 26 лютого чоловік був у військоматі, а далі невідомість. Постійний стрес, напруження привели до погіршення здоров’я. Розуміючи, що так далі бути не може, за порадою хорошої подруги і колеги за сумісництвом віднайшла рівновагу в тому, що робила до того, тобто ділилась своїми знаннями і вміннями, але вже не тільки з учнями, а й з тими хто мав бажання розширити своє пізнання в історії.

Що принципово змінилось у вчителюванні за ці 7 місяців?

Воєнні дії, що перенеслись на всю територію нашої держави, підсилили мої відчуття — “Я чиню правильно!”, збільшили мотивацію до пошуку нової для мене інформації, щоб розширити знання.

Особисто зміни для мене, мабуть, у більшому відчутті відповідальності за учнів, що завжди поряд. Буває важко контролювати емоції, але розумію, що моя впевненість передається підсвідомо дітям, тому постійно підсилюю позитивом себе і свої емоції (малюю олійними фарбами, читаю лекції на теми, обрані охочими мене слухати, відновила подорожі, особливо походи в гори — то моє місце сили, ну і, звичайно, книги, без них ніяк.

Чи стала, на вашу думку, ця професія важливішою сьогодні?

В останні місяці як ніколи переконуюсь, що мій фах і напрямок діяльності є надзвичайно важливим. Для мене саме предмет та й галузь науки “історія” — це те, що дає нам здорову, зрілу націю. Вона вчить критичного сприйняття оточуючого, аналізу, співставлення і найголовніше — розуміння себе і своєї держави у світі в цілому.

Остап Лагойда

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.