Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Віче по-калуськи до дня утворення ЗУНР

У Підгірках відбулось урочисте віче. Як все було?

Розповідає Інформатор з посиланням на Калуську міськраду.

Біля символічної могили “Борцям за волю України” відбулось урочисте віче “ЗУНР – предвісниця держави Україна”. Представники церковного хору і релігійної громади УГКЦ Стрітення Господнього під керівництвом о.Михайла Бойчука відслужили поминальну панахиду за Героями України, які загинули у боротьбі за неї.

До слова були запрошені депутат Калуської міської ради, Голова Калуського міськрайонного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”, громадсько-культурна діячка Леся Кирилович. Хвилиною пам’яті присутні вшанували усіх Героїв, які загинули за Україну.

“1 листопада 2022 року українці відзначають 104-ту річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. ЗУНР – держава, що була створена в листопаді 1918 року на частині українських земель, що входили до Австро-Угорської імперії. Недаремно ж 22 січня 1919 року ЗУНР возз’єдналася із Українською Народною Республікою в єдиній національній державі, реалізувавши віковічну мрію української нації про незалежність, єдність та соборність. Українці довели, що волелюбність і прагнення до своєї державності є для нас основоположною цінністю, без якої ми не уявляємо майбутнього української нації”, — калуська міськрада.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.

Нагору