Нестримно насувається зима. Не менш нестримно росія запускає по Україні свої смертоносні ракети, які все частіше прилітають в критичні та енергетичні інфраструктури. Для багатьох українців, через це, знову стало актуальним користування газом в балонах. З їх допомогою можна і зігрітися і приготувати їсти. Проте, заправка таких балонів має свою специфіку. І якщо не дотримуватися правил, то можна наробити лиха.
З настанням холодів стрімко зріс попит на балонний газ. На жаль, вже й з’явилися випадки вибухів таких балонів через їх неправильну експлуатацію.
Інформатор дізнався де у Калуші можна заправити балони пропан-бутаном і як це зробити правильно.
Після відвідин кількох АЗС ми дізналися, що заправити такий балон на заправці не можна.
“Ми категорично не заправляємо побутові балони. Ані великі, ані маленькі. Тільки авто. Але, на скільки я знаю, у Калуші є кілька конкретних газових заправок, де можна це зробити”, — розповіла Катерина Ільків, головний менеджер заправки “АМІС”.
Саме на одну з таких ми й завітали, щоб поспілкуватися з експертами:
“В нас є спеціально відведене місце для цього, є спеціальна вага у спеціально відведеному місці. Все сертифіковано Балон заправляється обов’язково на вагу. Через те, що по вазі ми бачимо скільки можна заправити у балон, бо є таке що люди привозять балон на половину повний чи трохи менше. В такому випадку заправляти з колонки не можна, у нас не дозволено. Взагалі ніде не дозволено по техніці безпеки. Ми ставимо на вагу, дивимось скільки важить і рахуємо скільки можна дозаправити максимум до того, щоб була вага повного балону”, — поділився з нами пан Ярослав, менеджер газової заправки.
Характеристики заправки виглядають наступним чином.
Тож, якщо ви вирішили грітися в такий спосіб — робіть це відповідально. І перш ніж заправляти балони з пропан-бутаном, проконсультуйтеся з працівником заправної станції.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.
Остап Микитюк