Цього тижня працівники Калуського ДРАЦС у Калуському районі Івано-Франківської області відзначали четверту річницю проєкту “Шлюб за добу”. Раніше ми спілкувались на тему цього проєкту з організатором — Наталією Паламар.
Сьогодні ж Інформатор поспілкувався з директоркою ДРАЦСу Іриною Очкур.
Проєкт “Шлюб за добу” дає право молодятам обирати день одруження, не чекаючи на передбачений законодавством, місячний термін.
У Калуші цей проєкт реалізовано Міністерством юстиції спільно з КП “Парк культури ім. І. Франка”, який є організатором “Шлюбу за добу”.
Почалось все 7 грудня 2018 року, в День місцевого самоврядування, в ПК “Мінерал”, де за участі керівниці Управління державної реєстрації та нотаріату Ірини Дубиківської відкрили проєкт та провели урочисту подію для двох пар. Першими в цьому проєкті зареєстрували шлюб калушани, сім‘я Нацик, та пара зі Львова.
За чотири роки в даному проєкті одружились 648 пар, з яких 164 у цьому році, також було зареєстровано 73 шлюби з іноземцями та 12 з учасниками бойових дій.
“Багато пар залишаються в пам‘яті”, — ділиться пані Ірина.
Кожну ювілейну соту пару стараються відзначити по особливому. Одній з ювілейних пар, навіть, замовили великий весільний торт.
Зараз організатори з особливою теплотою намагаються зустріти молодят, які стали вимушеними гостями нашого міста
“Ми розуміємо, що ці люди не планували одруження в нашому місті, але якщо життя привело до нас, то я хочу щоб наше місто залишилось у їхній пам‘яті назавжди”, — зазначає Ірина.
У випадках, коли задуми в проведені ювілейних реєстрацій, перевищують можливості, то залучають донорів та друзів, які теж горять цією ідеєю. Відзначають співпрацю з Наталією Пукіш, Іваном Шалатою, Ольгою Квецко та Оксаною Глушко.
“Коли працює команда однодумців, які з півслова розуміють, що ми маємо зробити, то завжди получається все феєрично”
До прикладу бере одну з найяскравіших реєстрацій, яка відбулась на Домбровському кар‘єрі. Зазначає, що було багато різних складних технічних моментів та змогли організувати навіть весільний танець на піску. Все для того, щоб молодята відчули особливість власного свята.
“Коли ми в результаті бачимо в захопленні очі молодят, то отримуємо від цього величезне задоволення. Життя одне і потрібно робити те, що любиш, тоді з’являється насолода від того, що робиш. Просто реєструвати шлюб без бажання бачити цих людей щасливими ми не можемо”
З яскравих одружень, ще відзначає реєстрацію на оглядовому колесі у парку. Незабутні молодята Григорій та Світлана прийшли зі своєю собакою Атмою.
“В мене немає єдиних слів та сценарію для всіх, це постійна індивідуальна робота, бо кожна пара унікальна”
Наразі “Шлюб за добу” не перехоплює ініціативу у традиційного укладення шлюбу, адже тут ціна є більшою, але це дає можливість отримати адміністративну послугу в короткі терміни та на свій смак і вибір, а також розвиватися КП, яке є організатором проєкту.
“Комунальне підприємство “Парк культури ім. І. Франка” вже на другий рік реалізації проєкту змогло купити катамарани для прогулянок на озері” — розповідає пані Ірина.
Також є ще хороші традиції, кожного року, на день святого Валентина, молодята залишають подарунок для пари, яка буде одружуватись наступного року і це вже також стало хорошою традицією.
Пані Ірина Очкур підсумовує: ”В нашій роботі ми щиро хочемо, щоб молодята пам‘ятали день одруження, пам’ятали ці хвилюючі миті, щоб було про що розказати своїм дітям і онукам в день золотого весілля. Можливо, в цей день, сидячи і тримаючись за руки, вони згадають про нас, про наш проєкт, про нашу роботу і про силу свого великого почуття, яке провело їх через все життя разом!»
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Олег Кіндрацький