Калуш До сайту

Як святкують Різдво у світі?

Змалечку ми звикли до 12 пісних страв у колі родини на святвечір та колядників, що стукають з самого ранечку в двері. Це все нам здається вже аксіомою, але у різних народів власні традиції. Як святкують Різдво у світі читайте у цьому матеріалі.

Пише Інформатор.

Розпочнемо з ближніх до нас Європейських країн.

У Чехії в день перед Різдвом сім‘я прикрашає ялинку, батьки залишають під нею подарунки, а діти зранку їх розпаковують. Згодом один з дорослих вирушає за покупками та обов‘язково купляє живого коропа. Перед приготуванням його опускають у ванну, даючи ще поплавати перед дорогою на стіл.

На стіл подається печиво покрите цукром, салат з картоплі та запечений з тмином короп.

Опісля вечері традиційно проводять яблучні ворожіння. Яблуко розрізають на дві половинки та дивляться на серцевинку всередині. Якщо вона схожа на зірку — це означає, що мешканці будинку житимуть наступний рік в достатку і злагоді, якщо ні, то очікувати на щось хороше не варто.

У Грузії напередодні свята жінки власноруч шиють наряди для різдвяного параду, на якому співають релігійні пісні проходячи центральними вулицями міста.

У Бельгії теж звечора готують подарунки, правда кладуть їх у великі шкарпетки. Вранці кожен член сім‘ї перед різдвяною трапезою повенен з‘їсти солодкий хлібець “cougnolle”, що зроблений у формі немовля Ісуса.

У Німеччині в ніч перед Різдвом люди запалюють у своєму вікні свічку, що є символом тепла, миру і сімейного благополуччя.

Увечері з 24 на 25 грудня проводиться нічна різдвяна служба, після неї городяни повертаються додому і зустрічають Різдво у колі сім‘ї.

Цього дня господині готують святковий стіл, де головними стравами є печена гуска або короп. Перед початком обіду старший член сім’ї дзвонить в спеціальний різдвяний дзвіночок, запрошучи всіх до столу. Після трапези жителі Німеччини йдуть у гості для того, щоб привітати з сусідів зі святом та побажати щастя, в гостях частують святковим “Штоленом”.

Теплі та азійські країни по особливому святкують це велике свято.

У Бразилії в цей день, зазвичай, стоїть температура близько 35-40 градусів Цельсія. Незважаючи на це місцеві жителі прикрашають штучні дерева схожі на ялинку шматками вати, що імітують сніг.

День починається з церковної служби — “Меси півня”. Наприкінці нічної служби священники за традицією виносять півня, що з самого ранку оповіщає про прихід різдва. Після цього розпочинається святкова карнавальна хода з піснями та танцями.

У Мексиці підготовка починається з першого грудня. Спочатку прикрашають будинки яскравими іграшками та гірляндами, підвішують до стелі Піньяту, що наповнена всередині до верху солодощами. В день Різдва діти можуть спробувати свої сили і з зав‘язаними очима попробувати її розбити, все супроводжується співами й веселою музикою.

В Японії християни палять солому таким чином відганяючи злих духів.

В Австралії у цей період тепло, тому всі збираються на пляжі, а Санта-Клаус припливає на серфі.

В Індії християни прикрашають бананові пальми або мангові дерева.

Як би ви та світ не святкували Різдво, варто пам‘ятати про мир та любов, що несе це свято в кожну домівку.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com