Минулого тижня музей “Калуська в’язниця” знову став центром уваги поціновувачів історії серед калушан та гостей міста. Тема заходу є вкрай актуальною, оскільки зачіпає зразу два важливих аспекти — українську національну боротьбу та фемінізм.
Розповідає Інформатор.
21 грудня історикиня та наукова співробітниця музейних центрів міста Людмила Андрійчук виступила з лекцією “Жінки-воячки в армії УНР та УГА”. Піднята тема не поступалась важливості ні одній з попередніх, оскільки паралелі із сучасними лицарками Збройних сил України виникають у суспільстві постійно упродовж останнього року.
“Звичайно, що в даному часі ми маємо розуміти, що багато жінок зараз воюють у лавах ЗСУ. Зрештою, ці історії з минулого є цікавими для дослідження того, як українські жінки воювали в нашому революційному минулому. Є багато простору для порівнянь і прикладів”, — поділився з нами в. о. директора Музейно-виставкового центру Олег Відливаний.
Історикиня розповіла присутнім про обсяг залучення жінок до військової та військової справи в період національно-визвольної боротьби українців за власну державність у 1917 – 1921 роках, а також поділилась короткими біографіями окремих учасниць змагань. Серед них: Олена Степанів, Гандзя Дмитренко, Софія Галечко та інші воякині.
Подія зібрала навколо себе відданих поціновувачів історії, як професійних істориків, так і діячів культури й суспільних діячів. Організатори продовжуватимуть готувати події для небайдужих до свого минулого калушан.
Нагадуємо, що “Калуська в’язниця” спеціалізується передусім на історії Української революції 1917-1921 років. Оглянути виставки можна з вівторка по суботу з 10:00 до 17:00. Обід — 12:30-13:00.
Остап Лагойда
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.