Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Що робити, якщо пенсія застала вас за межами України? | Корисні поради

Усі пам’ятають хвилі вимушеної еміграції на початку повномасштабного вторгнення. Для багатьох молодих жінок з дітьми це стало порятунком. Для багатьох старших людей також. Про те, що робити, якщо вас застав пенсійний вік саме за межами України —  

Розповідає Інформатор посилаючись на Болехівську міську раду.

Тепер, людям, які виїхали за кордон та досягли там пенсійного віку, буде простіше оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього потрібно зайти на вебпортал та вибрати вкладку “Заява про призначення пенсії”, ознайомитись з інформацію на екрані та перейти за посиланням “Вхід”.

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), після чого виконати наступні кроки:

  • у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Погодьтеся на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про обробку заяви. Далі оберіть «Продовжити» та вид пенсії, наприклад, «Пенсія за віком»;
  • заповніть анкету та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних;
  • прикріпіть скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви.

Опісля на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби внесені до заяви дані можна відредагувати. Завершення всіх операцій – заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки “Підписати та відправити до ПФУ”.

Про стан обробки заяви та ухвалене рішення щодо призначення пенсії, Фонд повідомить вас в обраний вами спосіб.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.

Нагору