Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

День Соборності: як це було?

Ще 104 роки тому було дві українські республіки – Українська Народна та Західно-Українська Народна. Але в цей день в 1919 році вони – підписали Акт злуки та стали однією країною. Сьогодні ми розуміємо настільки велике значення має ця подія для кожного українця.

Детальніше про історичну подію розповідає Інформатор.

Оскільки у січні 1918 року Українську Народну Республіку, яка охоплювала Наддніпрянську Україну, проголосили незалежною державою, це дало поштовх підавстрійській Галичині вибороти своє право на свободу. Вже 1 листопада 1918 року у Львові відбувся листопадовий чин, після чого відбулося проголошення ЗУНР. Наступною темою для розмов стало об’єднання Наддніпрянської України з Наддністрянською.

Саме 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві була урочисто проголошена злука УНР та ЗУНР, що утворило суверенну возз’єднану Українську Державу.

В “Універсалі соборності” йшлося:

“Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

В 1999 році Указом Президента України було запроваджене свято, яке назвали Днем Соборності України. День Соборності має величезне історичне та політичне значення в розбудові нашої держави.

Акт злуки – це ще один приклад того, що українці прагнуть до об’єднання та розбудови суверенної держави.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору