Інформатор Калуш

ВЛАДА

У Болехові рада вдруге не зібралась щодо питання розпуску виконкому

Відтак рішення позачергової 25 сесії нечинні оскільки процедура розгляду була порушена через невиконання радою депутатів своїх обов’язків.

Повідомляє Інформатор, посилаючись на Болехівську міську раду.

Напередодні позачергове пленарне засідання 25 сесії Болехівської міської ради, скликаному за ініціативою групи депутатів, було ухвалено низку рішень, що стосувалися кадрових питань, розпуску виконавчого комітету, скасування рішень виконавчого комітету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” скористався правом вето та своїми розпорядженнями зупинив дію ухвалених рішень і виніс їх на повторний розгляд сесії міської ради. До кожного з них він висловив свої зауваження з обґрунтуванням і скликав позачергову сесію 10 лютого 2023 року.

Надалі рада повинна була підтвердити ухвалені рішення на позачерговій сесії та підтримати їх не менш ніж двома третинами від загального складу ради голосів. Але засідання не відбулося, оскільки на сесію прибуло менше половини депутатів від загального складу раду.

Нормами вищезазначеного Закону на раду покладено саме обов’язок зібратися для повторного розгляду рішень, які було зупинені міським головою.

Відсутність відповідної кількості депутатів на сесії ради, що унеможливило розгляд питання, має кваліфікуватися як бездіяльність ради, відповідно до вищезгаданого закону. Також закон не зобов’язує міського голову вдруге скликати сесію ради для повторного розгляду зупинених рішень.

Однак міський голова дав депутатам ще одну можливість підтвердити ухвалені рішення та повторно скликав сесію щодо розгляду ветованих рішень ради 11 лютого 2023 року. Ця сесія також не відбулася через відсутність кворуму, рада вдруге не зібралася для повторного розгляду рішень та не підтвердила їх.

Повідомляють, що з огляду на викладені обставини, якщо рада з підстав відсутності кворуму не змогла відхилити зауваження міського голови та не підтвердила свої попередні рішення, вони вважаються такими, що не набрали чинності.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору