Сьогодні в палаці культури “Юність” відбулась творчо-патріотична акція “Незламна мужність поколінь”.
Розповідає Інформатор.
Масштабний культурний захід проходив за організації Управління культури, національностей та релігій м. Калуш та за підтримки Музейно-виставкового центру. Через початок повномасштабного вторгнення подію довелось перенести на рік вперед, проте цього року організатором все ж вдалось влаштувати патріотичне свято.
Калуські історики підготували запозичені в Інституту української національної пам’яті пізнавальні банери, які знайомлять гостей з історією УПА — як загальними, так і з маловідомими фактами.
“Виставка історії УПА починається з 1941 року, коли повстанська організація зароджувалась. Ця виставка готувалась спеціально для даного заходу, а також буде розміщена у музеї “Калуська в’язниця”. Тут є і окремі елементи по історії УПА на Калущині, також є загальні плакати, зокрема портрет повстанця показує, як виглядали самі бійці, плакати про структуру УПА тощо. Всього 18 банерів, що найкраще підходять для сьогоднішньої події”, — розповіла старша наукова співробітниця Людмила Андрійчук.
Відтак у танцювально-музичній частині заходу, що зайняв більшу його частину, взяло участь чимало калуських і не тільки колективів. Серед виконавців можна було побачити і почути естрадно-духовий оркестр фахового коледжу культури і мистецтв, народні хороші колективи, квартети, ансамблі “Мереживо”, “Прикарпаття”, “Струни Прикарпаття”, “Соколята”, театри “Легенда”, “Гармонія” та чимало інших. Всього було представлено 22 номери.
Також калуські краєзнавці представили короткометражний фільм “Повстанська Калущина”, який знімали напередодні.
“Я гадаю, що воно матиме продовження. Оскільки багато кадрів не увійшло, ми плануємо додати повні коментарі науковців. Відтак це буде масштабніший, ширший проєкт про повстанську армію на Калущині. Сьогоднішню версію фільму буде опубліковано у вільному доступі вже найближчим часом”, — поділився перспективами в. о. директора Музейно-виставкового центру Олег Відливаний.
Організатори наповнили акцію патріотичним настроєм та символізмом, аби підтримати дух калушан під час війни.
“Наші солдати продовжують боротьбу Упівців зараз. А нашій програмі було закладено сторінку про сучасну війну, що триває з 2014 року. Ось так ми поєднуємо сторінку УПА із сьогоденням. Це і є основною метою акція — вона повинна підтримати бойовий дух не тільки солдат, а й тих, хто допомагає армії. Тематика УПА на Калущині є доволі поширеною. Ми б хотіли, аби цю традицію вдалось донести й до інших регіонів України. Але це повинно робити акуратно, справедливо та правдиво”, — висловилась в. о. начальника управління культури, національностей і релігій Ольга Яковина.
Остап Лагойда
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com