Ступінь розвитку дрібної моторики у дітей є важливим показником готовності до шкільного навчання. Від нього залежить рівень розвитку мовлення, вміння витримувати увагу на певних предметах чи процесах, що є важливою навичкою під час шкільного навчання.
Інформатор поспілкувався з логопедом організації “Добродія” — Прокопів Анною та дізнався для вас більше про це.
Працюючи логопедом в благодійній організації, Анна допомагає дітям з особливими освітніми потребами подолати складнощі, які з’явились з різних причин. Займаючись з цими дітьми, вона часто спостерігає найпоширеніші проблеми, або пропуски у ранньому розвитку, які стали причинами проблеми теперішнього стану розвитку.
Тому ділиться з нами порадами, як уникнути подальших проблем у розвитку та направити дошкільнят на правильний шлях.
Зазначає, що на кінчиках пальців рук та ніг знаходяться центри, які відповідають за розвиток мовлення, тому розвивати ці центри дрібної моторики рекомендує з 2 місяців.
“Це все впливає на розвиток дитини в тому числі й на мовлення, руки готуються до письма, а також розвиваються навички брати відпускати й тримати різноманітні предмети”, — каже логопед.
Розповідає, що для повного заволодіння навичками письма необхідно мати певну функціональну зрілість кори головного мозку, у непідготовлених до письма дітей, при недостатньому розвитку дрібної моторики та зорового сприйняття й уваги, як правило, виникає стан тривоги у школі та негативне ставлення до навчання.
“Не секрет, що деяким батькам простіше посадити дитину перед телевізором або за комп’ютер, включивши повнометражний мультфільм, щоб дитина не відволікала від розмов телефоном, або інших дорослих справ.
Лише деякі батьки визнають той факт, що їм важко спокійно чекати, поки їхня дитина самостійно зашнурує черевики, застебне всі маленькі ґудзики на сорочці, доїсть кашу тощо”.
Щоб у малечі не виникало проблем у школі й подальшому розвитку, пані Анна рекомендує батькам наступні варіанти розвитку дрібної моторики:
- малювання й ліплення з пластиліну;
- сортування різних дрібних предметів за кольором та формою;
- заплітання волосся;
- масаж пальців та кистей за допомогою м’ячика з рифленою поверхнею.
Також рекомендує розробляти ігри з популярними іграшками такі, як: “Поп-іт”, “Сімпл-дімпл”, “Фіджет-спінер”, “Фіджет-куб антистрес”.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com