Інформатор Калуш

ТРЕШ

Спалах сказу на Калущині: тварина загинула

В двох селах на Калущині з метою ліквідації сказу вакцинують усіх домашніх та сільськогосподарських тварин.

Розповідає Інформатор посилаючись на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області.

Сьогодні, 3 березня, стало відомо, що на територіях населених пунктів Довгий Войнилів та Перекоси Верхнянської сільської громади Калуського району, фахівцями Калуського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться вакцинація домашніх та сільськогосподарських тварин від сказу, що передбачено планом заходів із запобігання поширення та ліквідації сказу.

5 лютого 2023 року факт захворювання на сказ було підтверджено лабораторними дослідження патматеріалу від собаки, що загинула,  в одному з особистих селянських господарств села Довгий Войнилів (звіт про результати лабораторного дослідження від 15.02.2023 № 000082 п.м./23 Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби).

Відповідно до чинного законодавства вимушену вакцинацію буде проведено для всіх сприйнятливих тварини в селі Довгий Войнилів, а також м’ясоїдних тварин села Перкоси. 

Зважаючи на те, що вакцинація є обов’язковим і найбільш дієвим заходом захисту домашніх улюбленців від захворювання на сказ, закликаємо краян представити своїх тварин ветеринарним спеціалістам для проведення  вакцинації.

Зараження людини може відбутися при укусі та ослиненні хворою твариною, коли вірус разом зі слиною тварини потрапляє в рану. Також у разі потрапляння слини на слизові оболонки очей, носа, рота, пошкоджені шкірні покриви. Дуже небезпечні подряпини, нанесені кігтями, тварини часто лижуть лапи, тому на пазурах залишається певна кількість збудника інфекції, яка достатня для зараження. Заразитися сказом можна і від зовні здорової тварини, тому що в ряді випадків сказ у тварин може протікати у безсимптомній формі (у собак перші ознаки захворювання проявляються через 3-6 тижнів після зараження).

 При всіх подібних контактах з тваринами необхідно:

  • Промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом.
  • Обробити рани йодною настоянкою.
  • Накласти стерильну пов’язку.
  • Негайно звернутися в медичний заклад!

Заходи профілактики та захисту від сказу

  • Суворо дотримуватися правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу. 
  • Уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями. 
  • Проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це у ветеринарну службу.

Пам’ятайте: сказ – смертельна інфекція, вилікувати сказ не можливо!  

Якщо вдома є тварина, вам обов’язково потрібно вжити заходів профілактики сказу. Захищаючи тварину від цього захворювання, людина захищає себе і свою сім’ю.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору