Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Незабаром в Україні стартує третій етап медичної реформи стосовно ліків по рецепту

Як відомо, впровадження електронних рецептів на рецептурні препарати розпочалося у 2022 році. Тобі було передбачено, що буде три етапи. Перший етап розпочався ще влітку минулого року й стосувався рецептів на антибіотики, другий — восени й стосувався наркотичних засобів. А з квітня цього року заплановано третій етап — відпуск всіх рецептурних ліків буде лише за електронним рецептом.

Розповідає Інформатор, посилаючись на Міністерство охорони здоров’я України.

Вже за два тижні, тобто з квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом. Електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря.

Важливо, що виписувати е-рецепт зможуть лікарі будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. І для цього закладу не обов’язково мати договір з НСЗУ.

Е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, проте пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ.

“Це дозволить контролювати їх відпуск, вести їх облік в ЕСОЗ, що в перспективі дозволить побудувати систему клінічного моніторингу в Україні. Також це унеможливить самолікування населення рецептурними препаратами й змушуватиме їх звертатися до медичних спеціалістів, які здійснюватимуть призначення ліків і тим самим контролюватимуть процес лікування”, — додають в МОЗ.

Запровадження е-рецепта, поміж іншим, передбачено й директивами Євросоюзу. Враховуючи євроінтеграційний шлях, Україна має певні зобов’язання щодо приведення власного законодавства у відповідність із законодавством ЄС.

Е-рецепт пошириться на зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпустці за рецептом лікаря та які пацієнт купує власним коштом.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, через електронний рецепт можна буде придбати такі ліки:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі протизаплідні);
  • препарати на лікування артеріального тиску, серцевих захворювань;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі вітаміни;
  • кроворозріджувальні препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі звичні для нас ліки проти болю, кашлю, антигістамінні та заспокійливі.

Вичерпний список лікарських засобів знаходиться у Державному реєстрі лікарських засобів України. Щоб знайти потрібні вам ліки потрібно в пошуку вказати відповідну торгову назву чи міжнародне непатентоване найменування (МНН) лікарського засобу і з випадаючого переліку обрати потрібний.

У детальній інформації про обраний препарат буде вказано умови його відпуску: за/без рецепта. Також там розміщено інструкцію для медичного застосування, в якій теж вказуються умови відпуску препарату.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору