Щороку навесні починається сезон паління сухої трави, рослинних залишків та листя. Більшість правопорушників переконані, що спалювання покращує врожайність. Та це міф.
Розповідає Інформатор, посилаючись на Калуське РУ ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.
Як відомо, під час спалювання сухостою гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за 5-6 років.
“В середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.”, — додають рятувальники.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:
- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).
Ставтесь до природи з відповідальністю!
Віталіна Костів
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com