Калуш До сайту

Міндовкілля затвердило перелік чужорідних видів дерев, які заборонені у відтворенні лісів

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець затвердив перелік чужорідних видів дерев, що заборонені у відтворенні лісів.

Повідомляє Інформатор, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

До переліку чужорідних, заборонених у відтворенні лісів увійшли 13 видів: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в’яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен есенелистий, маслинка музьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський.

Заборона використання цих видів для створення та відновлення лісів та полезахисних сміг в Україні. Та висаджені до набуття Переліком чинності дерева зі списку вирубуватися не будуть.

Чужорідні види дерев здатні змінити або винищити цілі екосистеми. Такі види, не маючи природних ворогів, швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природніх ландшафтів.

До 2021 року підхід до розв’язання питання був відсутній. За ініціативи Міндовкілля, були оновлення Правила відтворення лісів, ухвалена Державна стратегія управління лісами України до 2035 року і стратегія біобезпеки та біологічного захисту, які забороняють використання чужорідних видів дерев.

Перелік інвазійних видів розробила створена Міндовкіллям міжвідома робоча група, до якої входять: представники Міндовкілля, спеціалісти Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук, НУБіП України, Національного лісотехнічного університету України, Держлісагентства та провідні експерти природоохоронних організацій.

“Три мільйони гектарів лісів в Україні постраждали через російську агресію та потребують відновлення. Затвердження Переліку інвазійних видів – це історичний природоохоронний крок, який дозволить відновити в Україні стійкі до кліматичних змін ліси з високими захисними властивостями та без агресивних видів-чужинців”, — додає Руслан Стрілець.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com