Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Лімниця одна з найчистіших річок на Прикарпатті, на відміну від Сівки…

Про це стало відомо з результатів дослідження Дністровського басейнового управління водних ресурсів, які проводилися упродовж восьми місяців 2023 року.

Розповідає Інформатор, посилаючись на Суспільне.

За даними Дністровського БУВР найчистішими на Прикарпатті залишаються три річки: Бистриця Надвірнянська, Лімниця та Свіча.

“Бистриця Надвірнянська в селі Березівка і Лімниця в Осмолоді залишаються найчистішими річками нашої області. У них ми виявили по дві забруднювальні речовини без перевищення нормативних значень. У той час, як у деяких річках басейну Дністра виявляли 18 забруднювальних речовин. Чистою також є річка Свіча у селі Княжолука. Там — питний водозабір”, — розповіла начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону, Марія Засідко.

Водночас в інших річках Калуської громади ситуація відрізняється в гіршу сторону. Працівниками Дністровського БУВР була зафіксована наявність поліароматичних вуглеводнів (які утворюються внаслідок неповного згоряння палива) та інших речовин у річках Сівка (Калуш, село Сівка-Войнилівська), Саджаві (Долина), Гнилій Липі (село Бабухів). У річці Луква (село Боднарів) Там їхній вміст перевищував норму в 5,9 раза.

“У річці Сівка в селі Сівка-Войнилівська виявили перевищення цинку в 1,3 раза. Понад норму хрому було у двох річках — Бистриці в селищі Єзупіль та Сівці у селі Сівка-Войнилівська. Ртуть виявили у річці Кропивник у селі Мостище. Там була невелика концентрація. При наступному дослідженні ртуті вже не було”, — додала Марія Засідко.

Проби води були відібрані у 25 пунктах моніторингу.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору