Калуш До сайту

Стало відомо, коли відкриють доступ до декларацій посадовців

клавіатура

Закон України, яким відновлено декларування, а також функції Національного агентства з питань запобігання корупції, вступив у дію.

Розповідає Інформатор, посилаючись на НАЗК.

Вчора, 12 жовтня, набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено електронне декларування. Тепер декларації за 2021-2022 роки необхідно подати до 31 січня 2024 року, а за 2023 рік до 31 березня 2024 року включно.

“З початком повномасштабного вторгнення всі ми живемо в постійному стресі, хтось втратив документи та майно, але це не завадило дуже багатьом декларантам добровільно подати декларації – це понад 742 тисячі декларацій.  Ці декларанти  мають можливість виправити ці декларації (ред.: подані з 24 лютого 2022 року до 11 жовтня 2023 року включно). Для цього необхідно протягом 14 днів, тобто не пізніше 25 жовтня 2023 року, звернутись до НАЗК з листом у довільній формі, в якому зазначити яку або які декларації є потреба виправити і вказати дату їх подання. Далі ви отримаєте відповідне повідомлення у своєму персональному електронному кабінеті Реєстру та зможете подати виправлену декларацію протягом 30 днів, проте лише один раз”, – зазначив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

Декларування необхідне і для військових, проте для них НАЗК передбачило кілька безпекових аспектів:

“Для низки осіб відтерміновано обов’язок подачі декларацій – їм потрібно буде це зробити не пізніше 90 днів після зміни умов, які надають право на відтермінування. Насамперед йдеться про військових, причетних до оборони країни, осіб, які перебувають на окупованих територіях або де ведуться активні бойові дії, тих, хто перебуває на лікуванні внаслідок поранення тощо. Відтермінування стосується також членів сімей зазначених осіб. Змінами умов, за яких відтермінування може бути завершено є завершення воєнного стану, звільнення зі служби, виїзд з окупованих територій, зони бойових дій тощо. Конкретний перелік осіб та умов – визначено у Законі. Але і тут є винятки: декларації все ж доведеться подати особам, які проходять військову службу на посадах міністрів, керівників ЦОВВ, місцевих органів влади, на посадах в апаратах міністерств, ВЛК, ТЦК, беруть участь у закупівлях в сфері оборони або відряджені на такі посади”, – підкреслила Юлія Кулікова, керівниця Управління проведення повних перевірок НАЗК.

Відкрити доступ до Реєстру планують 10 грудня 2023 року. З цього дня у журналістів, а також громадських діячів з’явиться можливість допомогти виявити осіб, які незаконно збагатилися під час війни. Також Юлія Кулікова наголосила на тому, що за новим Законом, декларант матиме можливість лише одноразово подати виправлену декларацію протягом 30 днів після її подання.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08