Інформатор Калуш

ВЛАДА

Люди нарікають, депутати — зволікають. У Долині не створили комісію з перевірки ремонтів

У Долині депутати бояться створити комісію

У Долинській міській раді депутатам запропонували створити тимчасову комісію, щоб перевірити акти виконаних робіт по ремонтах, замовниками яких були структурні підрозділи, комунальні підприємства та заклади громади.  Депутати — побоялися?

Інформатор розповідає подробиці.

З ініціативою під час засідання сесії виступила депутатка Алла Шевченко. Вона каже: люди часто нарікають на якість деяких ремонтів у громаді, а відтак звинувачують місцевих депутатів, що вони “в долі” й мовляв прикривають підрядників. Щоб звинувачень було менше, а апеляції депутатів мали на що опиратися, вона запропонувала колегам створити тимчасову контрольну комісію та здійснити внутрішню перевірку актів виконаних робіт щодо поточних та капітальних ремонтів на теренах Долинської ТГ за увесь 2023 рік. Питання не пройшло обговорень на комісіях перед сесією й фактично вносилося з голосу.

“Створити з метою запобіганню зловживань, які можуть бути спричинені нецільовими видатками міського бюджету. А основне завдання — приведення у відповідність актів виконаних робіт кошторисних призначень”, — пояснила Алла Шевченко.

За її задумом, тимчасова комісія мала би пропрацювати три місяці й за цей час перевірити достовірність документів. А відтак — відзвітувати про роботу на сесії.

Колегу підтримав Максим Новосельський, за словами якого, серед виконавців робіт є, наприклад, підприємство, яке роками не платить до бюджету орендну плату, але при цьому, виявляється, заробляє на бюджетних замовленнях.

Але депутатський корпус на таку ініціативу відреагував протестами. Говорили про власну упередженість, про те, що завдання депутата — “затягнути” кошти на округ, а не перевіряти їх.

“Я думаю, що ми упереджені, ми не маємо права навіть входити у склад такої комісії”, — заявив Ярослав Бакаляр.

“Голова комісії маю бути я як профільний заступник. Ну не можу я сам себе перевіряти… “ — зазначив Іван Пастух, заступник міського голови. За його словами, є цілі структури фахівців, які це мають робити.

“Створюючи такі комісії, ми можемо створити “штопор” для тих людей, які щось та й роблять… Тобто людина робить, а ми своїми комісіями приходимо і двісті разів перевіряємо одного і того самого. Та він втече… В мене на окрузі є кілька робіт, які вже нема кому робити. Ну нема кому. І якщо ми ще будемо комісіями дотискати…” — озвучив ще один депутат.

Нагадаємо, що у Долині депутати розділені між так званими округами. Й виглядає на те, що геть забули, що мають представляти інтереси всієї територіальної громади, а не окремого мікрорайону чи вулиць. Крім того, підписувати акти виконаних робіт депутати не уповноважені й до будь-яких підрядів мали би бути взагалі недотичними, тому перевіряти у цій ситуації мали би не одні одних, а, власне, відповідальних за відповідні закупівлі. А прозоре використання коштів бюджету для депутатів якраз мало би бути важливим, як мінімум, репутаційно.

Ще одне — місцеві ради цілком законно можуть створювати тимчасові контрольні комісії. І створюють їх повсюдно. Це цілком підпадає під повноваження органів місцевого самоврядування. А в регламенті Долинської міської ради цьому питанню присвячено цілий розділ — Х.

Зрештою, Долинська міська рада, питання назвала “сирим” та вирішила поки що доопрацювати й винести на наступну сесію.

Нагадаємо, Івано-Франківська ОВА слідкуватиме над доцільністю закупівель громад на Прикарпатті. За перший день було розірвано 41 договір на суму понад 44 мільйони гривень. Також понад 20 закупівель відправили на доопрацювання. Їх загальна сума становила 58,7 мільйонів гривень.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору