В аферу втрапила 34-річна мешканка Івано-Франківська, яка перейшла за посиланням про грошову допомогу від міжнародної благодійної організації, щоб отримати грошову допомогу.
Повідомляє Інформатор, покликаючись на поліцію Івано-Франківської області.
Перейшовши за посиланням, заявниця вказала свої анкетні дані та інформацію про банківський рахунок. В результаті — позбулась майже 44 тисяч гривень з банківського рахунку.
Що робити, якщо ви втрапили у схожу пастку аферистів?
- не вірте оголошенням у соцмережах, які обіцяють вам якісь виплати;
- шукайте інформацію про програми підтримки на офіційних джерелах;
- не відкривайте посилання в месенджерах, соціальних мережах, SMS від незнайомих контактів;
- спам-розсилка може йти й від знайомих контактів, якщо вони “спіймали вірус”. Завжди можна перепитати в особистій переписці, що це за посилання, аби впевнитися, що це не пастка.
- дані своєї картки можна вводити лише на сайтах, у яких ви впевнені;
- проведіть бесіду із батьками. Літні люди частіше вірять у виграші автівок чи державні виплати. Тим паче розрізнити фішингову сторінку для них дуже складно. Тож попередьте, щоб не переходили за посиланням, а у разі чого радились із вами;
- якщо таки потрапили на гачок і ввели свої дані, негайно блокуйте картку. Або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки;
- нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Віталіна Костів
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08