Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Понад 4 тисячі людей на Прикарпатті отримали безоплатне лікування онкології у 2023-му

Понад 4 тисячі людей на Прикарпатті отримали безоплатне лікування онкології у 2023-му

Сьогодні, 4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку. В Національній службі здоров’я України повідомляють, що минулого року безоплатну допомогу отримали 4018 пацієнтів в Івано-Франківській області.

Передає Інформатор.

Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними, адже їх покриває Програма медичних гарантій, діляться в НСЗУ. Серед послуг, зокрема, діагностика, лікування включно з ліками, а також — подальша реабілітація та паліативна допомога.

“Перший, хто вчасно допоможе виявити онкозахворювання, – це сімейний лікар. Він створить електронне направлення на необхідні аналізи та обстеження”, — додають.

У 2024 році на лікування онкозахворювань передбачили понад 6,3 млрд грн та понад 682 млн на раннє виявлення. У 2022 ця сума становила понад 6,5 млрд та майже 525 млн відповідно. Таким чином фіксується збільшення фінансування раннього виявлення раку, адже раннє виявлення сприяє одужанню. Національна служба здоров’я України сплачує медзакладам за лікування раку за ринковими тарифами:

  • хіміотерапія дорослих – майже 36 тис. грн, дітей – понад 130 тис.;

  • радіологічна терапія – понад 51 тис. грн;

  • лікування онкогематологічних захворювань у дорослих – понад 61 тис., у дітей – майже 224 тис.

Як проходить діагностика онкозахворювання?

Для раннього виявлення онкології в Програмі медичних гарантій є шість досліджень: усі вони безоплатні. Це мамографія та колоноскопія, які рекомендують проходити регулярно пацієнтам у віці більше 40 років, а також — гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія, які мають бути регулярними для пацієнтів за віком старших, ніж 50 років.

У 2023 році за Програмою медичних гарантій в Івано-Франківській області:

  • мамографію зробили 5 382 жінок
  • гістероскопію – 1 603 пацієнти
  • гастроскопію – 9 043
  • колоноскопію – 3 756
  • цистоскопію – 1 226
  • бронхоскопію – 655

Пацієнтові з підозрою на онкологію гарантують безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах. Це лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження (МРТ та КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням, рентген, УЗД та ін.).

Зробити аналізи та обстеження можна у багатопрофільних клінічних лікарнях або спеціалізованих онкозакладах. Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт центру НСЗУ 16-77 або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій“.

Електронне направлення – це обов’язкова умова отримання спеціалізованої медичної допомоги при онкозахворюванні. Пацієнт може самостійно вибрати заклад, де отримувати послуги, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування.

Лікування онкологічних та гематологічних захворювань

Пацієнт із підтвердженим онкологічним діагнозом або гематологічним захворюванням має право на безоплатне хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, а також на лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові. Лікування може бути в амбулаторних або стаціонарних умовах та включає лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, анестезію. Якщо у медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кібер-ніж, то променева терапія з цим обладнанням теж включена в безоплатні послуги.

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання – воно безоплатне і покривається пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Торік хіміотерапевтичне лікування за Програмою медгарантій на Івано-Франківщині отримали 2 312 пацієнтів, радіологічне лікування – 1 084, лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань – 1 029.

Ліки

Для лікування онкології пацієнти забезпечуються безоплатними ліками за кількома напрямками. Це ліки, які централізовано закуповує держава (відповідно до Постанови Кабміну № 216 (від 7 березня 2022 р.) За розподіл ліків у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоров’я.

Також пацієнти у стаціонарі забезпечуються ліками з Національного переліку основних лікарських засобів. Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку, можна у Постанові Уряду № 333.

Перелік наявних ліків медзаклади повинні публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Також перевірити наявність ліків у закладі можна за допомогою сервісу “Є-ліки”.

Супровід, реабілітація та паліативна допомога

Коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, йому гарантовано безоплатний супровід лікаря за Програмою медичних гарантій. Також у разі потреби лікар може направити пацієнта або на реабілітацію, або на отримання паліативної допомоги. Обидві послуги надаються як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

 

Нагору