Захворівши на ГРВІ, грип і навіть COVID-19, українці можуть залишатися вдома, а для експертизи тимчасової непрацездатності до лікаря дозволено звертатися дистанційно. Усього пʼять кроків — і лікарняний оформлений дистанційно.
Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на МОЗ України.
Отож, перший крок — звернення до лікаря за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку.
На підставі отриманої інформації лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність – електронний документ в електронній системі охорони здоровʼя. А пацієнт отримає смс-повідомлення з номером медичного висновку тимчасової непрацездатності (МВТН) від електронної системи охорони здоровʼя. Це був другий крок.
Третій — МВТН автоматично потрапить до Електронного реєстру листків непрацездатності, який веде Пенсійний фонд. На основі даних, що містить МВТН, формується електронний листок непрацездатності. Це саме той документ, за яким нараховуються виплати.
Четвертий крок — смс-повідомлення вже від Пенсійного фонду (воно буде з номером лікарняного). Це означатиме, що все оформлено успішно.
Після цього (і це буде п’ятим кроком)можна повідомляти роботодавця, що захворіли, зателефонувавши або переславши номер лікарняного. Побачити ваш листок він зможе в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Через 7 днів після дати закриття лікарняного роботодавець зможе його сплатити.
У Міністерстві охорони здоров’я звертають увагу на те, що за необхідності продовжити МВТН на період понад пʼять календарних днів – ви маєте обов’язково з’явитися на особистий прийом до лікаря.
Нагадаємо, що дистанційно можна отримати й електронний рецепт, який лікар може виписати для лікування.
Читайте також — Кабінет міністрів України дозволив фармацевтам в аптеках вакцинувати людей
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08