Калуш До сайту

Перехід на літній час: коли та куди крутити стрілки

Звісно ж, хвилюватися про переведення годинника на смартфонах хвилюватися не варто — гаджети налаштовані на автоматичний перевід. Втім, механічні годинники нам доведеться налаштовувати вручну.

Коли та в який бік необхідно переводити стрілки годинника — розповідає Інформатор.

Україна, разом із республіками СРСР, у 1981 році також почала переводити годинники задля економії електроенергії та подовження світлового дня. На початку 1990-х в Україні намагалися відмовитись від сезонного переходу, але в 1992-у переведення годинників знову відновили. Враховували, зокрема, порядок обчислення часу, який діє в Європі. У 1996-у році уряд затвердив постанову “Про порядок обчислення часу на території України“.

А вже у 2021-у році — а саме 24 березня — Кабінет Міністрів України відмовився розглядати питання про скасування літнього часу. Відповідно до законопроєкту №4201 “Про обчислення часу в Україні“, держава мала залишитися на зимовому часі. Автори законопроєкту своєю чергою вказували, що щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад викликає значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації до “літнього” та “зимового” часу. Документ досі не ухвалено.

Тож відповідно до тої самої постанови Кабміну №509 від 1996-го року — українці переходять на літній час.

В який бік та коли переводити стрілки годинника?

У ніч проти неділі, 31 березня, о 03:00 потрібно буде перевести на одну годину вперед. Тобто з 03:00 на 04:00.

Годинник переводять у вихідний, щоб було легше адаптуватися до нового часу.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08