Інформатор Калуш

ВЛАДА

У червні може початися шлях до справедливого миру, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у червні “може початися шлях до справедливого миру”.

Пише Інформатор.

Про це Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні у неділю, 28 квітня.

Також Президент заявив, що наступного тижня планується досить багато міжнародної комунікації — як публічної, так і непублічної.

Зеленський розповів, що, зокрема, продовжується підготовка першого Саміту миру, який відбудеться 15−16 червня у Швейцарії.

“Наша команда зараз, а разом із нею й команди ключових партнерів працюють, щоб Саміт став справді глобальним. Точно можемо сказати: усі континенти будуть представлені — різні частини світу, різні погляди на глобальний розвиток”, — зазначив президент.

Він наголосив, що всі учасники Саміту визнають, що Статут ООН та базові міжнародні конвенції є обов’язковими документами для кожної держави, зокрема й Росії.

“Світова більшість повинна примусити Росію до миру та може це зробити. Саме в червні може початися шлях до справедливого миру”, — сказав Зеленський.

Він зазначив, що Україна готується і до саміту НАТО, який відбудеться цього літа у Вашингтоні.

“Потрібен сильний політичний сигнал — Альянс не має боятися власної сили та ховатися від власних основ. Кожна країна, яка поділяє спільні цінності й готова реально їх захищати, заслуговує на запрошення в Альянс”, — заявив Зеленський.

Президент також згадав про процес вступу до ЄС:

“Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу, і тепер свої зобов’язання має виконати сторона Євросоюзу”.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору