Протягом березня-квітня команда Мінветеранів встигла зробити чимало проєктів, покликаних спростити реінтеграцію в цивільне життя ветеранам та ветеранкам. Зроблено багато — від отримання адміністративних послуг до започаткування власної справи.
Розповідає Інформатор, покликаючись на Урядовий портал.
За цей період було:
- Відкрито Центр соціально-психологічної та спортивної реабілітації у Бородянці на Київщині.
- Розпочато переговори щодо будівництва таких Центрів у всіх регіонах України.
- Проведено реєстрацію кандидатів до національної збірної Invictus Games. Та збільшено квоту з 25 до 35 учасників.
- Спростилася процедура отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника та Захисниці.
- Відкрито Єдину ветеранську лінію 0 800 505 217 та отримано понад 3000 дзвінків.
- Впроваджуються Е-сервіси: наприклад, Е-карта послуг та можливостей в розрізі територіальних громад. Пілот запущено в Івано-Франківській та Тернопільській областях. В травні буде отримано результати пілотного проекту. За 2 місяці е-система працюватиме по всіх регіонах України.
- Запущена розробка Е-карти вакансій для ветеранів та ветеранок. Запрацює через 4 місяці.
- Схвалено 10 заявок ветеранів-підприємців на отримання інформаційно-іміджевої підтримки та використання знаку “Створено захисниками”.
- Реалізувано першу в цьому році програму фінансування ветеранського бізнесу «Варто почати власну справу» від Українського ветеранського фонду. Визначені вже перші 85 ветеранських бізнес-проектів, які отримають фінансування від 500 тис. до 1,5 млн грн.
- Національне військове меморіальне кладовище отримало у постійне користування земельні ділянки площею понад 265 гектарів. Стартували підготовчі роботи до будівництва НВМК.
- Ухвалено професійний стандарт “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.
“Вже сьогодні ветерани та ветеранки повертаються у цивільне життя, до своїх родин, у свої громади. Наше спільне завдання – напрацювання ефективної, якісної, зрозумілої та прозорої системи підтримки в умовах війни, що триває, та післявоєнного відновлення, а головне — забезпечення доступу до цієї системи. Вона має відповідати на потреби та можливості кожного та кожної. Оновлена команда Мінветеранів, громадський сектор та бізнес – якраз та синергія, яка генерує можливості та має їх втілювати. Ветеранська спільнота визначає потреби та спроможності в усіх сферах життя”, — зазначив в.о. Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, коментуючи досягнення оновленої команди Міністерства за два місяці роботи.
Остап Микитюк
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08