Калуш До сайту

У Хотіні здійснили захоплення прапора | о. Андрій Ляхович розповів особливості автентичної гри

Довгий час у Хотіні діє католицька молодіжна організація «Дар», яка минулого року отримала назву УМХ Калуш-Хотінь. Вона покликана розвивати дітей та молодь у католицькому дусі та урізноманітнювати дозвілля. Саме тому на парафії святого Миколи придумали власну гру «Захоплення прапора», що є близькою родичкою пластунських ігор. 

Ділиться Інформатор

Нам вдалося поспілкуватися із о. Андрієм Ляховичем та дізнатися витоки та особливості гри “Захоплення прапора”, яку так полюбляє хотінська молодь.

“Насправді гра є національно-патріотичною. Вона є дещо наближеною до ігор, які грають у Пласті. Тоді гра відбувалася у досить плоских рамках: площа гри ділилася навпіл, встановлювалися прапори і дві команди, атакуючи одна одну намагалися захопити прапор і перенести на свою частину поля”, – розповідає о. Андрій Ляхович про витоки гри.

Фото: Андрій Ляхович

Одним із напрямів роботи о. Андрія Ляховича із молоддю є організація дозвілля, зокрема різноманітних таборів. Священнослужитель ділиться, що саме тоді виникла ідея принести хотінську родзинку у дану гру:

“Подвірʼя нашої церкви побудоване так, що дозволяє нам організувати  цю гру, адже молодь в межах даної гри може бігати навколо церкви. Центр поля приблизно збігається із середиерю церковного подвірʼя”, – ділиться з Інформатором священник УГКЦ.

Загальні правила автентичної хотінської гри наступні: молодь ділиться на дві команди (чим більша кількість – тим краще). Подвірʼя церкви ділиться на дві частини. З обох боків забивається стовпчик на якому вішається умовний прапор. Гравці обох команд намагаються захопити прапор та без перешкод перенести на свою частину.

Про окремі особливості розповідає священник хотінської парафії УГКЦ:

“Середину поля гри ми відділяємо балончиком червоної фарби. Біля прапорів з обох сторін поля, встановлюються майданчики розміром 5х2 м, забігаючи в який гравець суперника має захист, своєрідний острівець безпеки. Там він може перечекати, аби зробити наступний ривок для захоплення ворожого прапора.

Раніше, у різних варіантах гри, коли гравця ловили, його «заморожували» – він не міг рухатися, допоки хтось із своїх його не розморозить.

Для більшої цікавості, ми внесли межі вʼязниці, у яку саджають гравця команди суперника, якого зловили на шляху до прапора. Він може бути звільнений лише дотиком свого гравця, що безперешкодно добіг до вʼязниці.

Виключно по двоє чоловік можуть охороняти прапор та межі вʼязниці”

З власного досвіду організації християнських таборів, о. Андрій Ляхович наголошує на тому, що саме ця гра найбільше припадає до душі молоді.

Врешті, о. Андрій ділиться тим, що деякі інші парафії використовують гру, правила якої вдосконалили у Хотіні. Напевне саме в запозиченні іншими парафіями гри, за словами о. Андрія Ляховича, криється хотінська автентичність гри «Захоплення прапора»

Ярослав Куцій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08