Калуш До сайту

Що їдять хрущі та як вберегти урожай від шкідників? | Корисні поради

Весна – час городів. Люди пораються на своїх ділянках, щоб пізніше мати власну садовину та городину. Однак на заваді господарям стають шкідники. Найбільш поширеним в Україні шкідником є хрущ, який поїдає практично все, що росте на людських городах. Через теплу зиму на Івано-Франківщині спостерігається значне збільшення популяції хрущів. 

Ділиться Інформатор, покликаючись на Суспільне Івано-Франківськ

Цьогоріч літ жуків розпочався 6 квітня. Причиною такого ранньої появи жуків є значне потеплішання. Про це розповіла начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Галина Данилюк. Вона зазначила, що в переважній більшості це хрущі, яким по 2-3 роки, вони є найбільш небезпечними для городини. Весняні жуки є сезонними, адже з’являються у травні та зникають на початку літа. Однак хрущі не є такими небезпечними як їх личинки:

“Личинки — небезпечніші, ніж жуки, тому що живуть у ґрунті. Вони живуть чотири роки й мають чотири віки. Перший вік — це личинки, які перебувають на глибині 10-30 сантиметрів і їдять корінці й гумус. Ті, що другого віку, можуть завдавати відчутної шкоди врожаю, вони ростуть. З третього року життя личинки стають ненаситними, можуть поїдати майже всі коренеплоди, бульбоплоди, кореневу систему дерев. Наприклад, якщо деревце гине чи ягідники жовтіють — це робота личинки хруща”, – ділиться Галина Данилюк

До слова, хрущі їдять листя плодових дерев – яблунь, груш, слив, а також пошкоджують бруньки. Через значне потепління та досить теплу зиму, за словами науковиці, практично вся популяція хрущів вижила, що створює значну небезпеку для городини та садовинм.

Як боротися із весняними шкідниками?

Галина Данилюк наводить декілька методів боротьби із хрущами:

До слова, народні методи боротьби із шкідниками діють майже миттєво з моменту їх використання. Також науковиця пропонує використовувати хімічні препарати, що числяться у переліку Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів

Ярослав Куцій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08