Калуш До сайту

Штрафи за зачинені укриття можуть досягти 17 тисяч гривень

Законопроєктом пропонується винесення штрафів стосовно зачинених укриттів інспекторами ДСНС.

Пише Інформатор, покликаючись на судово-юридичну газету.

За зачинене укриття перший раз штрафуватимуть на суму до 8500 грн, другий раз – на 17 тисяч грн. Якщо через те, що укриття зачинене, загинули люди — порушникам загрожуватиме позбавлення волі до 8 років. Відповідний законопроект 9362-1 Верховна Рада схвалила в першому читанні сьогодні, 22 травня.

Додамо, що законопроект 9362-1 був внесений ще у червні 2023 року після випадку, коли через зачинене укриття у Деснянському районі Києва загинули люди. Проте, з того часу законопроект у Раді далі не рухався.

Законопроєктом 9362-1 про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу пропонується:

Якщо ж розглядати запропоновану проектом диспозицію ч. 1 нової ст. 175-3 КУпАП, то первинним правопорушенням буде невиконання або неналежне виконання службовою особою (уповноваженою посадовою особою) своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, пише судово-юридична газета.

Читайте також: Калуський ліцей №3 буде мати нове укриття

У випадках, коли таке невиконання завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб або спричинило тяжкі наслідки, винна особа підлягає відповідальності за ст. 367 Кримінального кодексу України (“Службова недбалість”).

“Вважаємо, що замість доповнення КУпАП ще однією спеціальною нормою, якою встановлюються відповідальність за окремі різновиди службової недбалості, більш доцільним буде запровадження загальної норми з достатньою різницею між верхньою та нижньої межами розмірів штрафу або наявністю альтернативних видів стягнень у санкціях основних складів правопорушень для притягнення до відповідальності за правопорушення, що мають різний ступінь суспільної шкідливості”, — зазначає ГНЕУ.

Законопроєктом пропонується підвищити розміри штрафів як стягнень за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 185-14, встановивши, що створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, в тому числі пов’язаних з проведенням перевірок, тягне за собою накладення штрафу до 13 600 грн та до 17 тисяч грн за діяння, вчинені повторно.

Стосовно цього у ГНЕУ наголосили на тому, що ефективність юридичної відповідальності залежить не тільки від виду та розміру стягнення, а й від дотримання принципу невідворотності покарання.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08