Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Надсилаєш “нюдси” — плати штраф: у Верховній Раді схвалили відповідний законопроект

Верховна Рада України схвалила законопроект, згідно якого запроваджується штраф за надсилання принизливих повідомлень сексуального характеру. Відповідні зміни були прийняті 22 травня 2024 р., у зв’язку із ратифікацією Україною Стамбульської конвенції.

Ділиться Інформатор, покликаючись на Sud.ua

22 травня, Верховна Рада України схвалила законопроект про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Відповідно до нових змін, введено штрафи за вчинення насильства за ознакою статі, сексуальне домагання із використанням електронних пристроїв. Зокрема, КУпАП доповнено новими статтями: ст. 173-6 (вчинення насильства за ознакою статі), ст. 173-7 (сексуальне домагання) і ст. 173-8 (невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису).

 

Згідно із новою статтею 173-7 КУпАП сексуальне домагання, тобто умисне вчинення проти бажання особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), у тому числі з використанням електронних комунікацій, – тягне за собою накладення штрафу від 1 360 до 2 720 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

У статті 173-6 (вчинення насильства за ознакою статі), йдеться про те, що умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямованих проти конкретної особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю потерпілого, – тягне за собою штраф від 1 700 до 3 400 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Нагадаємо, що 20 червня 2022 р. Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію, прийнявши Закон України № 2319-IX «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

Ярослав Куцій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору