38 працівників очисних споруд підприємства “Карпатнафтохім” таки написали заяви на звільнення. Коли вони остаточно підуть з роботи, обладнання перестане працювати. І тоді… місто буде без води.
Штат цеху звільняється, бо від жовтня 2023 року люди не отримують зарплати, нагадує Інформатор.
Які наслідки це може мати для міста, розповіло Суспільне.
“Нам виділяли раз у місяць, раз у два місяці 1000, 950 гривень, але повної заробітної плати ми не маємо на цей час. У нас зарплата — 7,5 тисяч гривень. Вона — дуже низька, але ми й тієї не маємо”, — розповіла працівниця цеху нейтралізації й очистки промислових стічних вод Анна Козак.
Сьогодні в цьому цеху замість майже 80 людей працюють 38. Усі вони, зі слів жінки, написали заяви на звільнення з 1 липня.
“Люди вже не витримують, не мають за що платити ні комунальні, ні утримувати свої сім’ї. Люди хочуть звільнитися, але коли вони розраховуються — обладнання перестає працювати, немає кому дивитися за ним. І тоді вже настане катастрофа — тоді місто буде без води”, — каже Анна Козак.
За словами заступника міського голови Калуської громади Богдана Білецького, очисні споруди “Карпатнафтохіму” — єдині в Калуші. Тож припинення їхньої роботи справді призведе до відключення водопостачання у місті.
Читайте також: “Ми протягнули 9 місяців, більше — не можемо”, — працівники очисних у Калуші прийшли до влади
Народний депутат України Олег Марусяк каже: звернення громади щодо “Карпатнафтохіму” він перенаправив до уряду. За його словами, ситуація вирівнюється, і підприємство має бути запущене найближчим часом.
У Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звертатиметься й член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук. Він запевнив, що зупинки очисних споруд не допустить.
“Бо зупинка очисних споруд — наслідки будуть не тільки для міста, але й для регіону. Вони — великі, об’ємні й працюють на декілька сусідніх міст також. Тому для нас це питання № 1”, — каже нардеп.
Водночас в ОВА повідомили, що звернення від Калуської міськради перебуває на розгляді.
До теми — Як виглядають калуські очисні, які стали загрозою для міста | ВІДЕО
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08