Літній сезон овочів, ягід та фруктів — у розпалі. Тож, цікаво, чи можна наїстися цих продуктів, щоб забезпечити себе вітамінами, як то кажуть, на зиму?
Як повідомляє Інформатор, дієтологиня Сніжана Ворошилова дає відповідь на це питання у Instagram.
“Зʼїв відерце черешні — зробив собі запас вітамінів на рік. Хтось собі так уявляє харчування влітку”, — зазначає фахівчиня, одразу додаючи, що ця теорія не працює.
За її словами, фрукти, ягоди, овочі та зелень містять вітаміни, але не так багато, як вважається. І не повний спектр. Але це чудові продукти, з якими ми можемо спожити суттєву кількість деяких вітамінів: С, К, В6, В9, а також бета-каротину (1/6 якого за певними умовами перетворюється на вітамін А).
Наїсти та запасти ці вітаміни на зиму не сильно реалістично, але на кілька місяців таки може вистачити:
- Запасів вітаміну В9 можна створити в печінці на 2-3 місяці.
- Вітаміну С так само на 2-3 місяці, але якщо споживаємо набагато більше ніж 75-90 мг — він виводиться сечею.
- Вітаміну А можна запасти на 3-5 місяців вперед (ось тільки тут є важливий нюанс: каротиноїди рослинної їжі це ще не вітамін А, для перетворення мають спрацювати певні ферменти, а також має бути цинк, селен, В12, жовчні кислоти, антиоксиданти та інші речовини). Тому вважається, що з каротиноїдів ми маємо здобувати 25% вітаміну А, решту 75% потрібно отримувати у вигляді самого вітаміну А з продуктів тваринного походження.
Тож, у висновку дієтологині таке: не лише огірками та черешнями треба харчуватися влітку.
“Адекватний раціон поєднує комбінації різних продуктів, з різним спектром елементів, що в решті решт має нас забезпечити добовими кількостями всього необхідного”, — резюмує вона.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08