На базі Калуського ліцею №2 було відкрито Центр життєстійкості — місце, де мешканці громади можуть знайти підтримку і допомогу. Це дружній та доступний простір, який надає першу психологічну допомогу, скерування до необхідних служб та організацій, а також проводить групові заняття з психосоціальної підтримки.
Інформатор розповідає.
Перший етап для кожного відвідувача — первинна консультація з фахівцем, під час якої людина розповідає про свій запит, а спеціаліст направляє до потрібної служби у громаді або запрошує на індивідуальні чи групові заняття у самому Центрі. Групи підтримки для різних категорій людей — це основний вектор роботи Центру життєстійкості. Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми.
Які послуги надає Центр життєстійкості:
- Первинна психологічна допомога;
- Діагностика психологічного стану;
- Навчання технікам емоційного відновлення;
- Групи підтримки для людей зі схожими проблемами;
- Консультації з різних соціальних питань;
- Участь у волонтерських активностях центру.
У Калуській громаді фонд “Карітас” вже провів низку важливих активностей із відновлення психоемоційної рівноваги. А вже першого серпня у Центрі життєстійкості відбудеться тренінг із самопізнання і турботи “Ти — цілий світ”, що стане черговим кроком на шляху допомоги мешканцям громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та залишатися включеними в активне життя.
Організація Центру життєстійкості — це результат роботи благодійних організацій “Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ” і “Благодійний фонд “Карітас – Калуш”. У червні цього року була підписана угода про співпрацю з Калуською міською радою. Ремонт приміщення та його наповнення всіма необхідними меблями і технікою було здійснено за фінансування Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Завітайте на сторінку Центру життєстійкості у Калуші на Facebook, щоб дізнатися більше.
Центр життєстійкості — це новий етап у розвитку соціальної підтримки в Калуській громаді, спрямований на допомогу найбільш вразливим верствам населення та сприяння їх інтеграції у суспільне життя.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08