Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

У селі Калуської громади за перше півріччя 2024 року було зафіксовано сімейний спалах гепатиту А. Що відомо??

Гепатит А у Калуші: подробиці

Збудники таких захворювань найчастіше містяться в сирій їжі тваринного походження (яйця, непастеризоване молоко, м’ясо й морепродукти), а також на немитих овочах та фруктах.

Ділиться Інформатор.

Протягом перших 6 місяців 2024 року, за словами лікаря-епідеміолога Калуського районного відділу ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ” Мирослави Гуменяк, сімейний спалах гепатиту А було зафіксовано у с. Вістова:

“В першому півріччі 2024 року був зареєстрований сімейний спалах гепатиту А в с.Вістова Калуської ТГ. Хворіли 4 дорослих та 1 дитина 0-17 років, організована.”.

Фахівець додала, що з 2021 року по листопад 2023 року гострий гепатит А в районі не реєструвався.

Кишкові інфекції передаються через вживання інфікованої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Основний шлях зараження – фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини і викликає захворювання. Лікар-епідеміолог повідомила, що збудники таких захворювань найчастіше містяться в сирій їжі тваринного походження (яйця, непастеризоване молоко, м’ясо й морепродукти), а також на немитих овочах та фруктах.

Основними причинами спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь в побуті є:

  • залучення до приготування страв випадкових осіб;
  • недотримання елементарних правил особистої гігієни, технології приготування страв;
  • зберігання продуктів харчування в антисанітарних умовах та без холодильників;
  • недотримання температурних режимів під час перебоїв з електропостачанням.

Час від зараження до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2-3 діб. Захворювання починається раптово: з’являється нудота, блювота, діарея, спазми в животі. Можлива виражена загальна інтоксикація: головний біль, запаморочення, підвищення температури тіла до 38-39 градусів С, слабкість, пересихання слизових оболонок.

Лікарка радить у випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору