У Калуській громаді традиційно відзначили День шахтаря, який святкується в останню неділю серпня. Ця професія залишила глибокий слід в історії та розвитку місцевої економіки, хоча шахти вже не працюють, пам’ять про шахтарів залишається важливою частиною життя громади.
Інформатор ділиться, посилаючись на Калуську міську раду.
Шахтарська праця довгий час відігравала ключову роль у розвитку економіки міста Калуша. Вагомий внесок у це зробили середньовічні рудокопи, працівники технологічного комплексу ТЕСП, а також цілі династії, які працювали на Калуському хіміко-металургійному комбінаті. Видобуток калійних солей здійснювався на трьох рудниках і в єдиному у світі відкритому Домбровському кар’єрі. Рудники “Калуш”, “Голинь” та “Ново-Голинь” активно функціонували протягом різних періодів, проте сьогодні жоден з них не працює. Попри це, серед мешканців громади залишаються ті, хто присвятив своє життя цій важкій професії.
Заступниця міського голови Наталія Кінаш підкреслила важливість цього свята для Калуської громади: “День шахтаря є однією з обов’язкових дат, які відзначаються у нашій громаді. Прийміть щиру подяку за вашу важку працю, за вашу жертовність, за те, що щороку збираєтесь на цьому святому місці, щоб віддати шану тим, хто віддав своє життя за розвиток нашої країни“.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08