Уперше Паралімпійські ігри приймає Париж. Туди з України поїхало 140 атлетів, які будуть змагатися у 17 із 22 видів спорту. Це — рекорд.
Повідомляє Інформатор.
Найбільше Україна буде представлена у плаванні (37 спортсменів) та легкій атлетиці (28). Також наші спортсмени виступатимуть в інших видах, зокрема, пауерліфтингу, дзюдо, стрільбі з лука, настільному тенісі, фехтуванні, кульовій стрільбі, академічному веслуванні, велоспорті, голболі, веслуванні на каное, тріатлоні, бадмінтоні, тхеквондо, боччі та волейболі.
Загалом на Паралімпіаду-2024 заявлено приблизно 4400 спортсменів зі 169 Паралімпійських комітетів плюс команда біженців і нейтральні спортсмени — 90 із Росії та 8 із Білорусі, пише NV.Спорт. Уперше в Паралімпійських іграх візьмуть участь спортсмени з Еритреї, Кірібаті, Косово.
Триватимуть ігри до 8 вересня. Загалом буде розіграно 549 комплектів нагород у 22 видах спорту.
Що це за змагання?
Паралімпійські ігри — міжнародні спортивні змагання для людей з інвалідністю. Традиційно проводяться після Олімпійських ігор, а починаючи з літніх Паралімпійських ігор 1988 року — на тих самих спортивних об’єктах. Літні Паралімпіади відбуваються з 1960 року, а зимові — з 1976 року.
Виникнення змагань, у яких можуть брати участь люди з інвалідністю, пов’язують з ім’ям англійського нейрохірурга Людвіга Гуттмана, який запровадив спорт у процес реабілітації хворих з ушкодженнями спинного мозку. Він на практиці довів, що спорт для людей з фізичними порушеннями створює умови для успішної життєдіяльності, відновлює психічну рівновагу, дає змогу повернутися до повноцінного життя незалежно від фізичних порушень, зміцнює фізичну силу, потрібну для того, щоб управлятися з інвалідним візком.
Прапороносці України
На попередній Паралімпіаді у Токіо уперше в історії кожна країна мала по два прапороносці — чоловіка та жінку. Таким чином Міжнародний паралімпійський комітет, вслід за МОК відстоював принципи гендерної рівності на цих змаганнях, пише Суспільне.
Нести український прапор на церемонії відкриття Паралімпіади-2024 сьогодні будуть фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва та веслувальник Роман Полянський.
38-річна Федота-Ісаєва — 2-разова срібна медалістка Ігор-2020 у фехтуванні на кріслах колісних, представниця Харківщини. У Токіо вона стала віцечемпіонкою в особистому турнірі з фехтування на шаблях (категорія В), а також командному турнірі з фехтування на шпагах. Також вона є 4-разовою призеркою чемпіонатів світу, виграла чотири медалі на рівні чемпіонатів Європи (два “золота” в особистих турнірах з фехтування на шаблях та шпагах у 2022 році).
37-річний Роман Полянський — 2-разовий чемпіон Паралімпійських ігор у 2016 та 2021 роках у парних одиночках у класі PR1 — серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, представник Донеччини. Також на рахунку Полянського п’ять медалей на рівні чемпіонатів світу в параакадемічному веслуванні.
Де дивитись?
Церемонія відкриття Паралімпійських ігор вперше пройде за межами стадіону: зона урочистостей — центр Парижа, від Тріумфальної арки до площі Згоди.
У прямому ефірі Паралімпіаду-2024 покаже “Суспільне.Спорт”. Церемонія відкриття розпочнеться о 21:00.
Надалі прямі трансляції змагань будуть доступні на сайті “Суспільне.Спорт”, а також на регіональних телеканалах “Суспільного”, які доступні в мережах кабельних операторів, медіасервісі “Megogo”, застосунку “Дія” та в цифровому ефірі T2.
Також Паралімпіаду-2024 буде показано на телеканалі “Перший”.
Тетяна Кіндюх
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08