Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Скелі Довбуша та франківське СІЗО: п’ятірка локацій, на яких знімали фільми на Прикарпатті

Івано-Франківщина одна із найкрасивіших областей України, що наділена найкрасивішими горами, мальовничими краєвидами та холодними немов лід водяними потоками та річками. Відкритість місцевості притягує до себе режисерів, кінооператорів, які прагнуть закарбувати Прикарпаття та наповнити глибиною свої кінострічки

Ділиться Інформатор.

Сьогодні розповімо вам про 5 найвідоміших фільмів часів Незалежності, що знімалися на Прикарпатті:

“Нескорений” (2000 р.)

Фільм режисера Олеся Янчука був презентований на початку третього тисячоліття, що став класикою українського кінематографу початку нульових. Кінострічка розповідає про життєвий шлях та боротьбу за незалежність України Романа Шухевича, який був генерал-хорунжим Української повстанської армії.

У стрічку потрапили локації із Івано-Франківська. Перша локація у фільму – це винний погріб, що на вулиці Івана Мазепи. Також для сцени зображення львівської в’язниці в момент відступу червоної армії та розстрілу в’язнів було використано приміщення Івано-Франківського СІЗО, що на вулиці Коновальця.

“Довбуш” (2023) 

Чи не найвідоміший та один із найкасовіших фільмів України, окремі сцени якого знімалися на Прикарпатті, зокрема на Калущині. Усі кадри, де Довбуш стояв на горах, були відзняні на Скелях Довбуша, що поблизу с. Бубнище Калуського району Івано-Франківської області. У фільмі більшість сцен знімали на хребті Свидовець. Сам факт використання локації на Калущині багато про що говорить.

“Памфір” (2022 р.)

Фільм розповідає про Леоніда, який повертається із заробітків в рідне буковинське село на зимові свята. Дружина вмовляє більше нікуди не їздити, та й син Назар не хоче відпускати батька. Хлопець обирає ризикований спосіб завадити від’їзду – намагається спалити документи. Через необачність підлітка спалахує пожежа. Леонід обіцяє компенсувати усі збитки. Грошей на це піде чимало, тож він згадує часи, коли більшість місцевих знало його не як добропорядного сім’янина Леоніда, а як Памфіра, якому немає рівних у контрабанді та незаконному перетині кордону.

Зйомки фільму розпочалися у 2020 році. Зйомки відбувалися у Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Зокрема, задіяли локації у селах Дземброня, Верховина, Топільче, Буркут, Замагора.

“Гуцулка Ксеня” (2019 р.) 

Цікавий фільм-мюзикл режисерки Олени Дем’яненко. Як правило, для зйомок використали селище Ворохта, але більшість сцен були відзняні на Житомирщині та Київщині. Фільм описує 1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро.

Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії заходу України залишається два тижні…

“Сторожова застава” (2018 р.)

Пригодницький фільм з елементами фентезі розповідає про школяра Вітю, який через просторово-часову браму потрапив у часи Русі-України. Там він потрапляє в село, де живуть найсправжнісінькі богатирі. Тут і Олешка, і Добриня Микитич і Ілля Муромець.У головній ролі фільму знімався актор Роман Луцький із Боднарова. Певні сцени й справді знімалися на Прикарпатті. Зокрема сцени бою було відзнято на вже відомих нам “Скелях Довбуща” біля Бубнища.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору