Калуш До сайту

Мозаїчна зупинка у Голині: зупинка з етно-стилем, яка потребує збереження

Мозаїчна зупинка у Голині поступово руйнується. Багато елементів вже відсутні, а уламки лежать серед сміття. Однак здалеку ще видно цілісність картини, створеної талановитими руками художника.

Розповідає Інформатор.

Зупинка в Голині вирізняється своїми етнічними мотивами. Форми та кольори нагадують малюнки, схожі на етно-стиль, подібний до творчості індіанців. Однак частина стін вже обвалилася, і продовжує руйнуватися. З одного боку зупинки оголюється цегляна стіна, де раніше була мозаїка.

Одна з бічних стін виконана в абстрактному стилі з окремими деталями. На ній можна розгледіти фігуру кита, що пливе, проте частина, де зображено хвіст, вже обвалилася. А що бачите ви?

На стінах зупинки зображені, ймовірно, два молодих олені або косулі, а також інші елементи природи. Зазначимо, що мозаїчні зупинки були популярними в період 60-80-х років минулого століття. Вони часто створювалися студентами художніх навчальних закладів під керівництвом досвідчених наставників. Місяцями студенти викладали мозаїки з дрібних шматочків керамічної плитки або смальти, що додавало роботам особливого шарму і унікальності.

 

На підлозі лежить купа опалої смальти, що переливається всіма кольорами.

Кожна нова зима може погіршити стан зупинки, і, на жаль, з кожним роком від оригінального мистецтва залишається все менше.

На жаль, окрім природного руйнування, зупинка страждає і від людської недбалості. Деякі “художники”, як-от Діма та інші, які проходять повз або чекають транспорт, залишають на стінах свої “малюнки”, “підписи” або ж трафарети з рекламою, тим самим псують загальний вигляд зупинки і ще більше руйнують її.

Проте все ще є надія, що люди зрозуміють важливість збереження таких елементів культури і зроблять усе можливе, аби зупинка отримала нове життя.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08