Завтра, 25 жовтня, в Україні відзначатимуть День української писемності та мови. Традиційно в цей день проходитиме Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Ділиться Інформатор, посилаючись на Суспільне Культура.
Цей захід об’єднує українців не тільки в межах країни, а й по всьому світу. Як і коли можна приєднатися до написання радіодиктанту, які особливості він матиме цьогоріч та як перевірити свої знання – розповідаємо далі.
Коли і де дивитися радіодиктант?
Радіодиктант розпочнеться 25 жовтня об 11:00. Пряму трансляцію можна буде переглянути та прослухати на всіх платформах Суспільного мовника. Радіодиктант транслюватиметься на:
- хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
- телеканалі та сайті Суспільне Культура;
- YouTube-каналі Українського Радіо;
- Facebook-сторінках Суспільного.
Де можна писати радіодиктант?
Долучитися до написання радіодиктанту можна будь-де: вдома, на роботі чи в спеціальних локаціях. Щороку українські книгарні, заклади культури, освітні центри та підприємства підтримують цю ініціативу. Де б ви не були, є можливість стати частиною цієї події. Також до написання радіодиктанту традиційно приєднуються військові, навіть поблизу лінії фронту.
Як надіслати роботу на перевірку?
Усі охочі можуть надіслати свої роботи на перевірку онлайн або офлайн:
- паперовий лист за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (важливо, щоб дата штемпеля була не пізніше 27 жовтня);
- сфотографувати або відсканувати текст у форматі (.jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати до 11:00 28 жовтня на електронну пошту rd@suspilne.media.
Хто читатиме радіодиктант?
Текст диктанту в 2024 році читатиме Павло Вишебаба – український письменник, музикант, екоактивіст та військовий. Він мобілізувався до лав Збройних Сил України з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор збірки віршів “Тільки не пиши мені про війну“, Павло обіцяє ретельно підготуватися до читання, щоб усі учасники могли чітко розчути кожне слово.
Авторкою тексту радіодиктанту стала Оксана Забужко, відома українська письменниця та есеїстка. Тема диктанту – “Магія голосу“. Як зазначила авторка, її текст буде своєрідним подарунком до 100-річчя Українського Радіо, яке відзначається цього року.