Калуш До сайту

Російський шпигун із Долини, якого затримали у Польщі, раніше воював у зоні АТО

У Польщі протягом декількох місяців 2023 року діяла широка мережа російських шпигунів, які здійснювали диверсійні дії – руйнування пам’ятників та цвинтарів, підпали автомобілів та інші дії, що були спрямовані проти цілісності Польщі. Серед них був і 44-річний уродженець Долини. Згодом виявилося, що він спочатку воював у зоні АТО проти російських окупантів. Згодом росіяни завербували чоловіка і він розпочав шпигунську діяльність. Що відомо про його вербування?

Ділиться Інформатор.

Відомо, що майже два десятки шпигунів із України, Білорусі та росії були затримані та у грудні 2023 року засуджені до тюремного ув’язнення. Все б нічого, але серед засуджених є Ярослав Богуславець із Долини, що на Калущині. Про те, що він прикарпатець вдалося з’ясувати у розслідуванні NGL.media, проведеному у липні 2024 року.

Журналістам вдалося дізнатися приголомшливі факти з біографії прикарпатського шпигуна – він воював проти російських окупантів. Так заявила матір Ярослава – Софія Богуславець. Насправді вона шокована, що її син, який завжди був проти росії, вдався на такі кроки:

 “Як він може бути шпигуном? Та ж він півтора року прослужив у АТО! Він завжди був проти росії. Він постійно сварився з моїм братом, прихильником Путіна”, — розповіла пані Софія журналістам NGL Media.

На момент виходу розслідування, матір не мала контактів із сином протягом 2 років. Тому в квітні 2022 року заявила про його зникнення. Проте, українські правоохоронці не здійснюють пошук осіб, які перебувають закордоном.

Усією цією мережою шпигунів керував такий собі “Андрій”, який через Теlegram корегував їх роботу. Досі цього “Андрія” не вдалося ідентифікувати. Власне, Ярослав долучився до диверсійної діяльності на користь росії, завдяки цьому користувачеві. Контант російського вербувальника Ярославу надав його друг із України — Роман Заболотний.

Ярослав Богуславець. Тоді ще воював у зоні АТО. Джерело: NGL.Media

В той час Ярослав Богуславець працював у одному із журналів Кракова. Отримавши контакти “Андрія”, він пише йому у Telegram з наміром заробити трішки грошенят. Куратор одразу ж надіслав завдання – намалювати 7 антивоєнних графіті.  За кожне виконувач із Долини отримував по 50 доларів. “Андрій” платив біткоїнами, а гроші передавав через іншого учасника злочинної банди 22-річного полтавчанина Максима Легу, який створив диверсійну організацію. У неї входило 13 українців, 2 білорусами та росіянином.

Наприкінці 2023 року їх усіх затримує польська поліція, а Люблінський окружний суд засуджує їх до ув’язнення за диверсійну діяльність. На початку 2024 року Ярослав Богуславець та ще 2 співдиверсантів (білоруска Марія Медвєдєва та українець Артур Мельник зобов’язалися приходити на кожне судове засідання та не були заарештовані. Згодом вони зникають з поля зору польських правоохоронців і лише через більш ніж півроку правоохоронцям вдалося віднайти за заарештувати мешканця Долини.

Нагадаємо, що 23 жовтня поліція м. Люблін (Польща) повідомила, що поліціянтам вдалося затримати 44-річного Ярослав Богуслався, якому вдалося втекти з-під варти та переховуватися від офіційних органів. Його звинувачували у шпигунсті на користь росії та проти інтересів Республіки Польща. Про це ми писали у нашому матеріалі — У Польщі затримали шпигуна із Долини, який втік з-під варти

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08