Інформатор Калуш

ДОЛИНА

Долина відмовляється від індустріального парку?

Долина відмовляється від індустріального парку?

“Перший еко-індустріальний парк” у Долині наприкінці минулого тижня майже отримав керуючу компанію. Але сьогодні депутати міської ради не затвердили результатів відкритого конкурсу. Це ставить під загрозу майбутнє індустріального парку в цій гроаді, адже на рівні Уряду вже готують рішення про виключення парку з відповідного реєстру.

Свого часу індустріальний парк у Долині був першим у відповідному державному реєстрі. Незабаром його звідти можуть викреслити, пише Інформатор.

Перший в Україні індустріальний парк був зареєстрований саме в Долині ще в лютому 2014 року. Щоправда, існував він фактично лише на папері. І лише торік у громаді взялися за його “відродження”. Зокрема, відбулася зміна назви (з “Індустріальний парк “Долина” на “Перший еко-індустріальний парк”). Площа — трохи більша 27 гектарів.

“Десять років тому міська рада на правах ініціатора індустріального парку сподівалася на господарювання в ньому польських інвесторів, одначе не склалося так, як гадалося”, — йдеться в минулорічній публікації газети “Галичина”, з якої можна дізнатися історію питання.

Нині ж на сесії міської ради депутатам до розгляду запропонували рішення “Про затвердження результатів конкурсу з відбору керуючої компанії індустріального парку “Перший еко-індустріальний парк”.

Сам конкурс завершився наприкінці минулого тижня. І, як йшлося у повідомленні на сторінці міського голови Долини Івана Диріва, за результатами оцінювання конкурсна пропозиція учасника — Товариства з обмеженою відповідальністю “ПІРС” набрала 282 бали із максимально можливих 300 балів, що становить 94%.

“Висновок комісії: вважати пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю “ПІРС” переможцем відкритого конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку “Перший еко-індустріальний парк” та рекомендувати Долинській міській раді затвердити відповідні результати”, — йшлося в офіційному повідомленні.

Питання на сесії доповідала начальниця відділу інвестицій і туризму Долинської міської ради Наталія Диндин. Вона повідомила, що на конкурс була подана лише одна пропозиція.

“Прошу сьогодні підтримати цей проєкт рішення, оскільки в нас є обмеження по термінах: від моменту конкурсу до затвердження проекту рішення має проти не більше десяти днів. Крім того, 1 жовтня нам прийшов лист з Міністерства економіки України з попередженням про те, що наш індустріальний парк потрапляє під виключення з Реєстру індустріальних парків, оскільки протягом двох років не було підписано договорів. Процедура розпочата. Минулого року в нас відбувся конкурс, компанія була непідтримана, а договір не підписаний. Це є основною причиною нашого можливого виключення з реєстру”, — зазначила доповідачка.

Також вона запевнила, що якщо сьогодні буде затверджено результати конкурсу щодо керуючої компанії, то питання виключення з реєстру буде знято.

Що дає індустріальний парк Долинській громаді, поцікавився депутат Михайло Зелінський. У відповідь йому було сказано, що планують залучити близько 50 мільйонів інвестицій, а сам індустріальний парк функціонуватиме як логістичний центр із альтернативними джерелами електрооенергії.

“Кому то цікаво? Громаді — нецікаво, тому що нема ні ресурса, ні людей, вигоди від оренди землі — нуль. Так не робиться скоро. Закінчиться війна, то інвесторів буде багато. Але ми повинні брати інвестора, який дійсно є власником великих фірм, які щось роблять, а не просто  якась фірма, яка каже, що буде інвестувати. Це збоку смішно. Громада получить нуль”, — апелював депутат.

Міський голова зауважив, що поки що громада справді не отримує коштів від діяльності індустріального парку. Але зараз є реальний шанс, що туди зайде інвестор. І міська рада готова встановити розмір плати за землю на рівні 2%, але не це є основним показником реальної вигоди для громади. Таким показником будуть реальні виробництва, робочі місця, зайнятість населення та сплата податків.

Представниця Товариства з обмеженою відповідальністю “ПІРС” Наталія Рогожинська зауважила, що відповідна керуюча компанія має проговорені попередні контракти з фірмами, котрі будуть залучені як інвестори.

“Плюсом для громади буде те, що зайдуть фірми. Є аграрні компанії, які працюють і у війну і потребують складів, елеваторів, площ для зберігання сировини. Вони зайдуть і будуть працювати, платити податок. В нас є попередні домовленості. Також у нас буде зелена енергетика — вітряки, сонячні панелі, газогенератори, які забезпечать роботу і тих підприємств, які будуть там…” — коротко пояснила вона, назвавши і кілька конкретних фірм, з якими є якісь домовленості.

До слова, сама компанія “ПІРС” на ринку індустріальних парків працює нещодавно. Попередній досвід роботи базувався на сфері будівництва. Тож, Долина мала би стати першим проєктом компанії як керуючої.

Втім, депутати міської ради проєкт рішення не підтримали: 14 за, 2 проти, 6 утримались.

“Рішення не прийнято. Це, звичайно, дуже непозитивно”, — резюмував міський голова.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору