Калуш До сайту

30 гектарів землі у Пійлі хотіли передати в оренду депутатові. Громада — не дає

Причиною збурення громади у Пійлі стали дві земельні ділянки, які міська рада готується передати в оренду. Одна з них справді мала би стати у майбутньому кладовищем, інша — це територія з людськими городами.

Йдеться про ділянку, площею 6 гектарів неподалік зупинки, та 21 гектар в урочищі “на помньирках”, пише Інформатор.

Нагадаємо, що про візит чисельної делегації з Пійла напередодні йшлося на сторінці міського голови Калуша Андрія Найди. Втім, з його допису виглядало на те, що громаду турбує питання браку місця на місцевому кладовищі. Й очільник громади пообіцяв це питання врегулювати.

Сьогодні “Вікна” оприлюднили колективне звернення, з яким мешканці Пійла прийшли до міського голови. У документі йдеться про дві земельні ділянки, які на найближчій сесії (31 жовтня, — ред.) можуть перейти в оренду.

“Можливо, ви не знали нюансів, які є дуже важливими і унеможливлюють оренду чи продаж цих ділянок”, — звертаються мешканці села до міського голови.

Далі вказано, що ділянка площею 6 гектарів, ще в 1999 році була виділена під кладовище.

“Вчора ми на цьому місці освятили хрест та площу під кладовище згідно волевиявлення всіх релігійних громад та мешканців села. Що є надважливо”, — вказано далі.

Люди стверджують, що іншу ділянку (21 гектар) теж неможливо віддати в оренду, бо вона включає в себе городи, які були виділені сесіями Пійлівської сільської ради за 2002-2003 роки.

“Ці ділянки в користуванні людей більше 20 років. Серед власників ділянок більше 10 сімей наших воїнів. Тому таке рішення з боку Калуської міської ради буде прирівнюватися до рейдерського захоплення землі…” — зазначено в зверненні.

Орендувати земельні ділянки має намір депутат Калуської міської ради Василь Дзундза та фірма, у якій він є одним із кінцевих бенефіціарних власників — ТОВ “РІДНА ЗЕМЛЯ АГРО”. На сайті ради оприлюднено два проєкти рішень, які справді перебувають зараз на розгляді депутатських комісій та готуються до розгляду на сесії.

Площі відповідних земельних ділянок — 21,9486 га та 9,1360 га. А їхнє цільове призначення має бути “для сінокосіння і випасання худоби” (зараз менша земельна ділянка має інше цільове призначення  (землі запасу) і його хочуть змінити).

Саме наміри передати землю в Пійлі в оренду збурили громаду села і вони прийшли до міського голови. Як пояснила староста села Галина Гелега, пишуть “Вікна”, у Пійлі незабаром не буде де ховати людей, оскільки на діючому кладовищі заповнюють останній ряд. А землю, яку міська рада готується передати в оренду, жителі села вважають відведеною саме під кладовище.

Щодо другої, більшої земельної ділянки, то тут сільська рада у 2002-2004 роках виділяла жителям села ділянки для ведення городництва. Відтак сім’ї два десятиліття обробляють землю, у тому числі і 10 сімей, рідні яких зараз захищають Україну на фронті. Тож люди обурені, що міська рада, фактично, вилучає у них городи і передає в оренду депутату.

Начальник управління земельних відносин Володимир Мельник (між іншим, теж житель Пійла), повідомив, що депутатство Василя Дзундзи не має жодного значення. Він як громадянин подав заяви через Центр надання адміністративних послуг і на їх підставі було підготовлено проєкти рішень. А міська рада повноважена їх розглядати, оскільки обидві ділянки — комунальної власності. За його словами, городи, які виділяли жителям села, не були приватизованими, люди не мають на них документів. Щоправда, одна пані показала державний акт на землю. У такому разі її ділянку ніхто не чіпатиме. Виявилося, що ця земля раніше знаходилася за межами села і людям просто не погодили документи на приватизацію.

Також під час спілкування з владою жителі вказували на тиск та погрози на їхню адресу. Як розповів Володимир Кравчук, який воював на фронті два з половиною роки, а місяць тому демобілізувався, оскільки йому виповнилося 60 років, цієї ночі невідомі атакували його автомобіль, камінням та пошкодили скло. За його словами, машина знаходилася біля воріт, причому будинок — крайній на бічній вуличці, тож випадкові люди сюди не заходять. Інцидент ветеран пов’язує зі свою громадською активністю. Зокрема, напередодні саме Володимир Кравчук на свій сторінці в соціальній мережі оприлюднив допис про встановлення Хреста на місці майбутнього кладовища у Пійлі та фактично виніс конфлікт у публічну площину.

“З поверхневого ознайомлення було зрозуміло, що ділянка, яка була раніше виділена під цвинтар, переходить у власність одного із депутатів. Очевидно, що через декілька років ми стикнемося із проблемою поховання людей. А також замовчується про вилучення ділянок футбольного поля і земельних ділянок в районі (Помірок) під лісом.  Ми також зрозуміли, що повернулися в лихі 90-ті, коли забирали землю без згоди громадян і з погрозами! В той час, коли наші герої виборюють кожен клаптик Української землі, їх позбавляють їхньої ж”, — зокрема написав ветеран.

Наразі є інформація, що обидва проєкти рішень про виділення землі в селі Пійло з порядку денного найближчої сесії міськради будуть зняті.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08