Калуш До сайту

Депутати в Долині засумнівалися у компанії, яка перемогла у відкритому конкурсі

Після того як депутати не затвердили результатів конкурсу з відбору керуючої компанії індустріального парку в Долині, міський голова заявив, що вони заблокували будівництво цього об’єкту в громаді. Натомість деякі представники депкорпусу спробували пояснити, чому так відбулося.

Інформатор зібрав думки, які були оприлюднені публічно.

Позиція міського голови:  втрачаємо шанс бути сучасною, перспективною громадою

Нагадаємо, цього тижня на сесії міської ради у Долині депутатам до розгляду запропонували рішення “Про затвердження результатів конкурсу з відбору керуючої компанії індустріального парку “Перший еко-індустріальний парк”. На конкурс була подана лише одна пропозиція, але комісія її оцінила доволі високо і визнала переможцем конкурсу. Представниця компанії була присутня на засіданні сесії та відповідала на ті питання, які їй адресували депутати. Втім, у підсумку рішення не затвердили.

Це означає, що подальша доля індустріального парку, який колись мав славу першого зареєстрованого в Україні, нині під загрозою, адже в громаду надійшло офіційне повідомлення про те, що розпочато процедуру виключення цього об’єкту з Реєстру індустріальних парків.

Після провального голосування міський голова Долини Іван Дирів написав у соцмережі, що депутати заблокували будівництво індустріального парку у громаді.

“Чому це сталося – можу лише здогадуватись. Вкотре окремі депутати будуть виправдовувати свою бездіяльність та роботу не на благо, а ПРОТИ ГРОМАДИ ретроградним Меркурієм чи місяцем «не в тому домі», але факт залишається фактом: депутати проголосували ПРОТИ збільшення податкових надходжень в громаду, ПРОТИ створення нових робочих місць з конкурентною зарплатнею, ПРОТИ економічного розвитку регіону, ПРОТИ надходження інвестицій в громаду, ПРОТИ сучасних рішень та технологій.

Ми вкотре, «завдяки» якимось особистим непорозумінням втрачаємо шанс бути сучасною, перспективною громадою. Вже 10 років виділена ще за каденції мого попередника під будівництво індустріального парку ділянка заростає бур’янами, вже є проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів про видалення Долинської громади з Реєстру індустріальних парків, якщо ми не почнемо активно працювати в цьому напрямку, але все це – не аргументи для більшості нашого депутатського корпусу”, — йдеться в дописі.

Міський голова закликав також громаду поділитися своїми думками щодо таких дій депутатів.

“Дуже хочеться почути коментарі від громадськості: чи задоволені ви таким рішенням? Чи нашій громаді не потрібно більше податкових надходжень і робочих місць?” — зазначив Іван Дирів.

Проте, коментарів під його дописом — всього три.

“Дуже печально спостерігати за такими речами. Ключові світові країни бачать привабливим інвестування в Україну, незалежно від війни. Надають кошти для того, аби створювати нові робочі місця і щоб підтримати економіку громад. А через те, що це невигідно деяким місцевим бізнесам, блокуються не тільки розвиток громади, але й міжнародні відносини України.

Тому в законодавстві і вирішили у найближчому майбутньому запроваджувати, щоб публікували по прізвищам всіх тих, хто як голосує. Щоб виборці бачили позицію кожного депутата”, — йдеться в одному з них.

Також є пропозиція розпустити депутатський корпус та припущення, що представники громади у раді не отримали фінансової мотивації, тому не голосували.

Позиція депутатів: є питання, до компанії, яка перемогла у конкурсі, а питання — надто торпедують

Мотивами неголосування за рішення поділилися і кілька представників депутатського корпусу.

“Рішення про затвердження переможця конкурсу на керуючого індустріальним парком не підтримано. Участь у конкурсі взяла 1 компанія. Питання до читачів: чи довірити 27 га землі в м. Долині компанії, в якої статутний капітал 10 000 грн, офіційно працевлаштовано 2 людини, досвід у керівництві індустріальних парків відсутній, основна діяльність — продаж будівельних матеріалів”,написав депутат Тарас Сливчук.

Його допис читачі також коментували дуже мляво. Один із них назвав це питання “однозначним схематозом”. Інші — питання індустріального парку не зачіпали.

Чотири причини, через які не голосувала фракція “Голос” у міській раді назвала депутатка Алла Шевченко:

“Я та фракція “Голос” у Долинській міській раді не проголосували, тому що представниця товариства нас не переконала в тому, що дане товариство зможе залучити потужних інвесторів. Ну по-перше, в штаті даної компанії, аж дві особи і лишень 10 тис. гривень статутний фонд, по-друге, досвіду у роботі з індустріальними парками у них нема, по-третє, вони задекларували будівництво елеваторів, вітрових станцій та складів, як на мене, індустріальні парки, які мають багато пільг і низьку оренду передбачену законом (0,1% ), передбачають отримання доходу для громади у вигляді податків отриманих за рахунок великої чисельності робочих місць… По-четверте — це питання так сьогодні торпедували, що навіть ніякої презентації нам не показали і на обговорення такого серйозного питання виділити аж якихось 15-20 хвилин. А це рішення стосується 27 га мінімум на 25 років, бо так пише закон. Тому депутати і не підтримали поданий проєкт рішення”.

Цікаво, що її допис має найбільше коментарів, але стосуються вони питання освітлення у громаді, а не індустріального парку.

Нагадаємо, що під час засідання ще один із депутатів, Михайло Зелінський, зазначав, що громаді — не цікаво.

Схоже, й справді нецікаво. Тож, чи зберуть найближчим часом сесію, щоб ще раз розглянути це питання (результати конкурсу мають бути затверджені у десятиденний термін з дня його проведення) або ж відмовляться від розвитку такого проєкту зовсім, наразі невідомо.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08