З порядку денного сесії Калуської міської ради сьогодні зняли питання, пов’язані з виділенням 30 гектарів землі у Пійлі. Депутат, який мав намір орендувати цю землю для потреб ферми, виступив на сесії та заявив, що не буде боротися за цю землю.
Інформатор розповідає детальніше.
Йдеться про дві земельні ділянки, які міська рада могла погодити на оренду вже сьогодні. Площі — 21,9486 га та 9,1360 га. Цільове призначення передбачалося “для сінокосіння і випасання худоби”. Орендувати земельні ділянки мав намір депутат Калуської міської ради Василь Дзундза та фірма, у якій він є одним із кінцевих бенефіціарних власників — ТОВ “РІДНА ЗЕМЛЯ АГРО”. Але громаду села цей факт збурив. З’ясувалося, що одна з цих ділянок була відведена під кладовище, а інша — це територія з людськими городами.
Детальніше — у публікації “30 гектарів землі у Пійлі хотіли передати в оренду депутатові. Громада — не дає”
На початку пленарного засідання сьогодні депутати міської ради одноголосним рішенням зняли з порядку денного питання про пійлівські землі. Проте, Василь Дзундза вирішив публічно прокоментувати ситуацію та запевнив, що увесь галас насправді був зайвим.
“Хочу сказати відверто: важкувато говорити. Майже 50 років я на Калущині займаюся і бізнесом, і на керівних посадах. Що найбільш важливим для мене було зробити: це будівництво музею Степана Бандери, а економічні питання… Уявіть собі 2000 рік, 1998 рік — 16 тисяч гектарів земель, які пустують, розвалені господарства. Мені особисто вдалося залучити величезну європейську компанію, яка забрала всю цю землю і створила понад 700 робочих місць, і яка практично повністю забезпечила бюджет наш місцевий по Калуському району, по Галицькому і частково по Тисменицькому і Рогатинському”, — почав він свій виступ.
Відтак розповів, що в минулому році ферма в Студінці, яка займалася вирощуванням великої рогатої худоби, опинилася на межі закриття. Для попередніх власників це був збитковий бізнес. Але з області почали дзвонити та просити його, щоб зберегти цю ферму в області.
“Цю худобу, яка дає до 30 літрів молока, її купили би. Але я знайшов партнера і ми забрали і зберегли ферму, — продовжив Ваксиль Дзундза. — Але для ферми потрібна земля. Як мінімум, на 1 голову це 1 гектар. У нас біля 500 голів”.
Також фермер каже, що йому вдалося зберегти всі робочі місця і навіть створити нові.
Щодо землі, то, за його словами, він писав заяву на оренду як фізична особа, бо, відповідно до українського законодавства, орендувати землю юридична особа (в даному випадку ТОВ “РІДНА ЗЕМЛЯ АГРО”, — авт.) не може. Ті землі у Пійлі, каже він пустували.
“Вчора громада прийшла на комісію. Я навіть не розбирався, навіть не хотів це говорити… Я ще вчора заявив, що знімаю і пишу заяву. Мені не треба ні 9, ні 21 гектар”, — заявив депутат, одразу додавши, що тепер йому прийдеться зменшувати поголів’я, а надалі, не виключено, що треба буде і ферму закривати.
Також він заявив, що понад 20 гектарів землі у Пійлі насправді третій рік як хтось обробляє. Зараз усе поле засіяне соєю і ніхто нічого не сплачує.
Після виступу Василя Дзундзи ситуацію прокоментував і міський голова Андрій Найда. Він закликав до економічного патріотизму та заявив, що Калуш не залазить у землі села і не працює лише для міста, а дає землі бізнесу з усієї держави, бо треба спільно піднімати економіку. За словами міського голови, Калуська громада утримує Пійлівський старостинський округ, як і інші села, бо недотаційними є лише Копанки.
Інформація, що 23 гектари землі у Пійлі насправді хтось обробляє, взагалі обурила очільника громади. Він сказав:
“Якісь невідомі люди обробляють ці 23 гектари. Я це вчора почув. Це взагалі неприпустимо. Тоді получається цікава ситуація: мешканці прийшли воювати проти тої земельної ділянки, яка вже виявляється обробляється!”
За документами, додав голова комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою Любомир Онуфрик, спірна земельна ділянка є вільною. Її передавати підприємцю в оренду на рік, але цей термін вже закінчився. Ділянка — вільна.
“Вчора було на комісії озвучено, що ця ділянка обробляється, тому в мене пропозиція: є в ас комісія по самоврядному контролю, їй потрібно дати протокольне доручення, щоб виїхали на місце і вивчили це питання. Якщо з’ясується, що земля обробляється без належних документів, то звертатися в відповідні органи”, — резюмував депутат.
Міський голова його пропозицію підтримав.
ФОТО ілюстративне
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08